Kasım Fırtınası!/ *Dexter: New Blood (TV Mini Series 2021)


Aslı’nın Müzik Seçimi…

“22. Yalanın, Benim İlk Gerçek Vedam!”

Amerikalı yakışıklı Brandon Skeie söylüyor “Gone Tonight” adlı şarkısında; bir şansın vardı doğru yapmak için... Artık ne yaparsan yap diyen tarzına bayıldım… Bu fırtınanın çatıları uçuran gününde vesveseleri de aldı gitti sanırım…

“Vaktiyle iyi ki varsın dediğim insanlar, keşke hiç tanımasaydım dedirttiğinde; insana dair hislerim sonbahar oluyor. Sonrası yaprak dökümü…”

Seçil Oğuz

Güzün delirdiği bugün itibariyle sadece yapraklar dökülmüyordu… Uçan çatılar ve oluşan tüm zorluk ve zarara rağmen; hayatın kendini, baharda yeniden canlandırması için tüm geçmişini öldürme biçimiydi bu sanırım. Ve daha koca bir kış var önümüzde…

*ASLI’NIN DİZİ ÖNERİSİ…

Dizi adına tıklayarak İmdb Sayfasına ulaşabilirsin!

Dexter: New Blood (TV Mini Series 2021) : Dexter orijinal dizisi, yazar Jeff Lindsay‘in Darkly Dreaming Dexter 2004 romanından uyarlanarak 8 sezon, 96 bölüm ile 2013 yılında izleyiciye veda etmişti. Bu dizi, devam niteliğinde tek sezon 10 bölüm ile üretilen ve yine Clyde Phillips tarafından geliştirilen Amerikan yapımı, suç draması gizem mini dizisidir. Oyuncular Michael C. Hall, Jennifer Carpenter, Jack Alcott, Julia JonesJohnny SequoyahAlano MillerClancy Brown. Kasım başından beri haftalık yayınlanan bölümler, Ocak ayı ilk haftası final bölüm ile sona erecek. En iyi 250’de En beğenilen diziler kategorisinde 42. sıradadır.

Orijinal dizi finali “Remember the Monsters?” bölümümde gelişen olayları takip eder nitelikte 10 yıl sonra oluşan olayları konu alır.

“Uzun Süredir Bir Çılgınlık Yok!”

Dexter: New Blood (TV Mini Series 2021) Sloganı

DEXTER (TV SERİES 2006-2013) adlı diziyi kim izlemediyse, öncelikle orijinal diziyi izlesin. Muhtemelen bu sırada, mevcut tüm bölümlerin periyodik yayınlanması da biter ve bu yeni uyarlamaya başlarsın. Bu yeni uyarlamada, bölüm sonlarında yine o sevdiğim dizinin jenerik müziğini duyacaksın. Mutlaka tamamını dinle çünkü izlediğinin hazmı bu şekilde oluyor. Ben ise dün yayına girmiş 4. bölümün altyazılarının tamamlanmasını bekliyorum, umarım bu gece yayına girer.

Edit: Orijinal dizi için geçmiş yazıma link verdim, meraklılar tıklayıp okusa, beğense, yorum yazsa ve takip etse çok motive edici olmaz mıydı bana? Mavi dizi adı altında gizli linkim var.

Aslı’nın Dizi Önerisi…

“Korkunun kaynağı gelecekte yatar. Kim gelecekten kurtulmuşsa, korkacak hiçbir şeyi yoktur.”

Milan Kundera

Ne, biri gelecek mi dedi? Ne geleceği…

Aslı’nda Her Şey Aslı İçin…

Kasım Fırtınası!/ *Dexter: New Blood (TV Mini Series 2021)” üzerine 2 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s