Top Sende Gibi!/ *Safe (TV Mini Series 2018)


Aslı’nın Müzik Seçimi…

“Hayatını Bir Hayale Satan Adamların Gölgesinde mi Yürüyorsun?”

Extrem İngiliz müzisyen Barns Courtney tarafından seslendirilen “Glitter & Gold It’s” şarkısının orijinal müzik videosundan fısıldıyor; krallar vadisinde mi yürüyorsun? Erkeklerin gölgesinde mi yürüyorsun? Kimler bir hayale canını sattı? İstediğini elde etmek için ne yapmaya hazırsın? Hayaline hayatını satar mısın? 2022 yılının ilk günü ve atacağın tüm adımlar adına bir kader açığa çıkıyor.

“Yaralı bir serçenin yoldaşı olduysam, kalbimi yollara vurduysam, sustuysam sana, durulduysam, değmiyorsa ayaklarıma mavi köpüklü sular, izmarit diplerinde kaldıysa anılar, kıyıya vuran ölü bir balıktır artık aşk…”

Seçil Oğuz

Gözlerini açıp gördüğün gerçeklik acı verse dahi ve tekrar yumsan ve yine hayali dünyana saklanmayı arzulasan… Bilgi zihne ulaştığında, bilmiyorum’a tekrar dönülemez. Bildiğini kabullenmek ve reddetmek meselesini geçmişsindir ve seçim hakkı yine sendedir. Top sende gibi… Şimdi o topla ne yapacağın tamamen senin iradedendir. Topu yere bırakıp “oynamıyorum!” deme hakkı ise bir illüzyondan ibarettir. Ki oynamamak da bir seçimdir. Ne yaparsan yap, bu yaptığın yahut yapmadığın, seçmek hakkını kullandığının resmidir.

*ASLI’NIN DİZİ ÖNERİSİ…

Dizi adına tıklayarak İmdb Sayfasına ulaşabilirsin!

Safe (TV Mini Series 2018) : Yaratıcısı Harlan Coben, senarist Danny Brocklehurst. İngiliz yapımı, televizyon drama dizisidir. Netflix ürünüdür. Oyuncular Michael C. Salon, Amanda Abbington, Marc Warren, Audrey Fleurot, Hannah Arterton, Nigel Lindsay, Laila Rouass, Emmett J. Scanlan, Amy James Kelly, Amy-Leigh Hickman, Hero Fiennes-Tiffin, Louis Greatorex, Lily Honeywell. Yapım, 8 bölümden oluşur ve bölümler 45 dakika sürer.

Cerrah bir babanın iki kızından biri kaybolur. Dul baba yasını tutarken kaybolan kızının peşine düşer ve takip ettiği ısrarlı cadde etrafında olanların sırlarını ortalığa saçar.

“Jenny’e ne oldu?”

Safe (TV Mini Series 2018) Sloganı.

Bir filin porselen dükkanında başıboş koşuşturmasına benzetilen arayışlarında kırdıklarını ve zarar verdiklerini umursamama nedeni yavrusunu acı içinde aramasıdır. Dizinin en ilgi çeken yanı başrol oyuncusu Michael C. Salon‘dur. Ah Dexter! Kesinlikle tavsiye edilir!

DEXTER: NEW BLOOD (TV MİNİ SERİES 2021)

DEXTER (TV SERİES 2006-2013)

Aslı’nın Dizi Önerisi…

“Bir kez olsun , aynı şeyleri hissetmeyi başarabilen iki insan birbirini hep anlayacaktır.”

Mühürlenmiş Zaman – Andrey Tarkovsky

Seni anlıyorum… Ve bu yüzden kırıldım.

Top Sende Gibi!/ *Safe (TV Mini Series 2018)” üzerine 3 yorum

  1. You love her… She’s also starring in the Kaamelott series and in the first of the trilogy in 2021. She is a successful fairy. I think it suits her.
    And your comment was a light to me again. And happy new year… I wish you a bright 2022. 🙂

    Liked by 2 people

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s