Hudutsuz Affetmek!/ *Black Widow (2021)


Aslı’nın Müzik Seçimi…

“Senden Yirmi Bir Kez Vazgeçtim!”

Noah Cyrus ve Labrinth tarafından seslendirilen “Make Me (Cry)” adlı şarkının sözlerine bayıldım. Bu dudakların bana yirmi bir yalan söylediğini hissettim derken hazırlanan klip ve müzik ve düet pek sevimli… Her ne kadar bu şarkıda konu olan kavram yalan, aldatma gibi gözükse de, asıl mesele kişisel sınır çizemeyen, yetişememiş yetişkinin aşk adına ki ardında kendi benlik sorunu olan değersizlik varlığıyla haddi ve hududu aşan affetme detayının gizlenmesidir.


“Bir insanın sizi ne kadar sevdiği; gösterdiği ilgiden, girdiği riskten ve verdiği mücadeleden belli olur.”

Oscar Wilde

Mevcudiyetini sadece sevmeye açmış her adem oğlu gibi direnen aşık, sınır çizemeyeni tüketene kadar kalan maşuktur; onun hiç mi suçu yok dersen. Var tabii, o da aynı sebeple veya az değişik nedenlerle seninle ilişkilenmiştir: Yetersizlik. Burada yaptığım şey, konumlara yafta yapıştırmak değil, doğru etiketle uygun tedaviye başlama çabasında azıcık tespite yeltenmektir. Bu işin en basit ilacı ise, rolleri değiştirmektir. Elbette her patoloji gibi, yaraya tuz basmanın da riskleri vardır. Bu durumu şu an görmezden geleceğim. 21 yalana rağmen! Haydi filme!

*ASLI’NIN FİLM ÖNERİSİ…

Film adına tıklayarak İmdb Sayfasına ulaşabilirsin!

Black Widow (2021) : Marvel Evrenine ait karakter için üretilen film, Amerikan yapımı, süper kahraman filmidir. Marvel Studios ürünüdür. Walt Disney Studios Motion Pictures ile Marvel Sinematik Universe (MCU) ait 24 filminden biridir. Yönetmen Cate Shortland, senarist Eric Pearson. Oyuncular Scarlett Johansson, Florence PughDavid HarbourOT Fagbenle, Olga KurylenkoWilliam HurtRay Winstone, Rachel Weisz. Film, 134 dakika sürer. Disney + ürünüdür. 2021’in beşinci en yüksek hasılat yapan filmi oldu. Covid 19 pandemisi nedeniyle çıkış tarihi 3 kez ertelendi ve aynı anda sinema ve kanalda yayına girdiği için Johansson, Disney’e dava açtı. Şimdiye kadar 2 adaylık aldı.

Aksiyonu bol, casusluk, sistem tarafından manipülasyon, intikam, kırılmış yürekler, komplo teorileri ve gerçekler… Bol duygu, bol gerilim.

“Acın sadece seni daha güçlü yapar.”

Black Widow (2021)

Marvel Sinematik Evreni (MCUAmerikan kurgusal evreni ile ilgili eski yazıma link bıraktım, bilgilenmek istersen tıkla bir bak. Duygusal ve kaygan bir zeminde işlenen konu, kız çocukları ve kadınlardan yaratılan intihar timinin zihin savaşı… Konuyu, performansı, işleyişi ve sonunu elbette Johansson yüzünden olsa gerek fena sevdim. Hafta sonuna uygundur, iyi seyirler.

Aslı’nın Film Önerisi…

Kimse beni sevmiyor” diye bağırdım… Annem: “Ben daha ölmedim” dedi..

Cemal Süreya

Ya o da öldüyse…

Aslı’nda Her Şey Aslı İçin…

Hudutsuz Affetmek!/ *Black Widow (2021)” üzerine 3 yorum

 1. Noah Cyrus,… Is there a link to Miley ?
  I’ve missed the “Black Widow” although Black Widow miss me since Endgame. Surely I’ll watch her on my own screen one day.

  Liked by 1 kişi

 2. Yes, she is his sister and the other of Billy Ray Cyrus’ 6 children. And you have sharp eyes, like an eagle.
  Close follower of the Marvel universe, getting together is near!
  Lucky Sundays 😉

  Liked by 1 kişi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s