Bugün, Bu Kadarı Yeter!/ *Once (2007)


Aslı’nın Müzik Seçimi…

“Söyleyecek Bir Şeyin Varsa, Şimdi Söyle!”

Say It To Me Now” adlı şarkısıyla başlar film, ve tüm film boyunca muhteşem müzikleriyle ruhumu beslemeye devam eder. Glen Hansard tarafından seslendirilir ve oyunculuğu ile hayallere dalmana izin vermeden ekrana odaklanmanı sağlar. Tam pazar gününe uygun, yumuşacık ve sevimli bir filme ne dersin?

“Uçarken görüp aşık olduğunu, kafese koyma.”

Ceyhun Yılmaz

Ve yaşamın denk düşürdüklerine sahip olmayı arzulamanın vehminden seni uzak tutmam gerek. Çünkü sahip olduğun tek şey, nefesini içine çekebildiğin şuan! Ve yaşamın şimdide hissettirdikleri… Bugün bu kadarı yeter. Yarına kokusu kalırsa haber ver.

*ASLI’NIN FİLM ÖNERİSİ…

Film adına tıklayarak İmdb Sayfasına ulaşabilirsin!

Once (2007) : Türkçeye “Bir Zamanlar 2007” olarak çevrilmiştir. Yönetmen ve senarist John Carneyİrlanda yapımı, romantik müzikal drama filmidir. Oyuncular Glen Hansard, Markéta Irglová adlı müzisyenlerdir. Swell Season adlı grupları ile müzik yapmayı ve bu filmden sonrayı kapsayacak belgesel filmin de ismi olmaya atıftır. Yapım, 86 dakika sürer, 1 Oscar dahil 24 galibiyet, 32 adaylık kazandı. Independent Spirit ödülü dahil olmak üzere  İkilinin şarkısı “Falling SlowlyEn İyi Orijinal Şarkı Akademi Ödülü, film müziği Grammy Ödülü adaylığı kazandı. Ödüllü şarkıyı dinlemek istersen link bıraktım, o tarihlere… Türkçe altyazılı hazırlanmış hem de…

İrlanda’da yaşayan müzisyenin, Çek’li piyanist kadın ile tanışmasıyla değişen hayatlarını konu alarak ortaya koyan filmde gerçekte ikili olarak yaptıkları müzikler ile izleyiciye sunar.

“Şimdi gitmeliyim.”

Once (2007)

Duygu dolu şarkıların, müziği sevenleri karşılaştırarak birbirlerinin hayatlarına meleksi dokunuşlarının yüreklere açtığı ferahlamayı bu pazara addeder. Güzel insanlara denk düşelim. Bugünün dileği bu!

Edit: Falling Slowly adlı şarkısı için, link bıraktım.

Aslı’nın Film Önerisi…

“Herkesin yolculuğu farklıdır, kendi yolculuğunuza odaklanın.”

Caras Ionut

Doğru söz!

Aslı’nda Her Şey Aslı İçin…

Bugün, Bu Kadarı Yeter!/ *Once (2007)” üzerine bir yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s