MERKÜR’ÜN ÇARŞAMBASI/ *“The Sad Prince” (2021)


Aslı’nın Kısa Film Seçimi…

KIN Fables: The Stolen Child

The Sad Prince” veya “The Stolen Child” olarak netleşmemiş bir filmin ön çalışmalarından bahsediyorum. Mevcut senaryoda finansman açısından tıkandıkları bir noktaya gelmişler. “Yeni, daha önce yapılanlardan farklı bir şey yaratmaya çalıştığım için stüdyolara, yatırımcılara, dağıtım şirketlerine satmak için kolay bir film değil.” diye açıklama yapan McKinnon Kardeşlerin KIN FABLES üçlemesinden uyarlanacak, geliştirme ve finansman aşamalarındaki fantastik bir uzun metrajlı filmin ön izlemesini yukarıda paylaştığım videoda izleyebilirsin. www.kinfables.com

Film “Çalınan Çocuk-Üzgün ​​Prens”, ilk kısa üç film KIN’de tasvir edilen dünyada yer alacak. Üçlemeden mevcut olanlardan üretilmiş uzun metrajlı bir filmi takip ediyorum. Karakterler ve diyalogların var olduğu bu filmi görebilmeyi arzuluyorum. Ancak yeni tarihli bir bilgiye ne yazık ki ulaşamadım.

The Stolen Child adıyla lanse edilmiş filmin konusu olarak yapılan açıklamada; Terk edilmiş bir Şövalyenin, kayıp bir prensi bulmak ve onu ölümlü dünyaya geri getirmek için Peri diyarına girmesiyle gelişen olayları konu alır.

Hayallerini takip eden bu kardeşlere ve diğer hayyatan destek olan kardeşleri ile masallara inanarak illüstrasyon çalışmalarıyla kardeş gücüyle Five Knights Productions adlı bir film yapım şirketi kurarlar ve mavi Prodüksiyon firma adına link bıraktım, böylece kısa filmlerini izleyip, müziklerini dinleyebilirsin. 2013 tarihinde hem Montreal Fantasia Film Festivali‘nde hem de Uluslararası Kıbrıs Film Festivali‘nde En İyi Sinematografi ödüllerini kazanan kısa film Kin 2013‘den sonra 2015 tarihinde Kin Fables evreninde geçen iki kısa film olan Salvage 2015 ve Requiem 2015 kısa filmlerini yayınladılar. Ben adlı kardeş, Ağustos 2016’da öldükten sonra Seb adlı kardeşi, facebook sayfasından Ekim ayında yasını ilan edip hayallerinin peşinden gideceğini yazdı. Diğer kardeşi Liam ile , Kin Fables: The Stolen Child , a Kin Fables üzerinde çalışmaya devam ettiler.  McKinnon kardeşleri kutluyorum.

Kin Fables, Ben McKinnon ve Seb McKinnon kardeşlerin İskoçya’da sırt çantasıyla yapılan bir gezi ve ülkeyi ortaçağ tarihi ve mitolojisi açısından zenginlikleriyle büyülenmeleri ve Seb McKinnon’ın bu etkiyle Logic Pro ile müzik bestelemeye başlamasından sonra yaratılır. İlk yapımda, başlangıçta dokuz kısa filmden oluşması amaçlandı ve daha sonra üçe yoğunlaşıldı. İlk kısa film, Kin, 2013’te gösterime girer ve Salvage ve Requiem projeleri finanse etmek için başarılı bir Kickstarter kampanyasının ardından 2015’te yayınlanır.

Kin , Montreal’deki Fantasia Uluslararası Film Festivali‘nde ve Uluslararası Kıbrıs Film Festivali‘nde Quebec Kısa Filmler kategorisinde En İyi Sinematografi Ödülü‘nü alır.

Kısa filmlerin ardındanki hikayeyi takip etmeyi amaçlayan filmin projesine eşlik eden bir grafik roman üretilir… Seb McKinnon ve kardeşi Liam McKinnon tarafından Kin Fables’a dayanan bir uzun metrajlı film de geliştirilmeye devam edilir ve şu anda hangi aşamada olduklarına dair sosyal medya hesapları sessizliğini koruyor. Beklemedeyiz. Diğer projelerini hatırlamak istersen, paylaştığım içeriklere göz atabilirsin.

EditKIN Fables film serileri:

Kin (2013)

Salvage (2015)

Requiem (2015)

The Stolen Child

Aslı’nın Fantastik Kısa Film Önerisi…

“Bir ömür boyu koşarsın, yetiştiğin sadece nasibindir.”

Cahit Zarifoğlu

Nasibimiz olursa izleyebiliriz.

Aslı’nda Her Şey Aslı İçin…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s