MERKÜR’ÜN ÇARŞAMBASI/ *Salvage (2015)


Aslı’nın Kısa Film Seçimi…

Salvage (2015) FANTEZİ KISA FİLMİ

Film adına tıklayarak İmdb Sayfasına ulaşabilirsin!

Kin Fables serisinin ikinci devam filmi Salvage ile bu ayın Merkür günü olan çarşambasına serinin ikincisiyle devam ediyorum. İlkini hatırlamak isteyenlere link bırakıyorum; Kin (2013)

Salvage (2015) : Modern masallara görsel ve müzikal bir yolculuk sunan KIN Fables Trilogy‘nin ikinci filmidir. Yönetmen kardeşler Ben McKinnonSeb McKinnon ve aynı zamanda Seb senarist olarak yer alır. Film, fantezi müzik türünde, Kanada yapımıdır. Film, 13 dakika sürer, yukarıda paylaştığım videoda tamamı izlenebilir. Kin Fables orijinal website filmleri, müzikleri ve yakında yayınlayacakları animasyon film hakkında bilgiye ulaşabilmen için link bıraktım, tıklayarak ulaş. Oyuncular; Rainer AndreesenRachel Bouchard.

İllüstrasyon çalışmalarının yanı sıra, McKinnon, kardeşi Ben ile birlikte Five Knights Productions adlı bir film yapım şirketi kurar. Mavi Prodüksiyon firma adına link bıraktım: kısa filmler ile ilgili tüm bilgiye ulaşabilirsin. Kin 2013, Montreal Fantasia Film Festivali ve Uluslararası Kıbrıs Film Festivali ile En İyi Sinematografi ödülünü kazanır. 2015 tarihinde iki McKinnon kardeşler, aynı Kin Fables evreninde geçen ikinci ve üçüncü kısa film olan Salvage ve Requiem‘i tamamlar. Ben McKinnon Ağustos 2016’da öldükten sonra kardeşi Seb, facebook sayfasından bu vahim olayı Ekim ayında ilan eder, yasını ve birlikte yol aldıkları hayallerinin peşinden gitmeye devam edeceği bilgisini paylaşır. Diğer kardeşlerinden Liam ile Kin Fables: The Stolen Child – a Kin Fables üzerinde çalışmaya başladıklarını ilan eder. Ölen kardeşinin onuruna, uzun metrajlı film olarak tasarladıkları, The Stolen Child‘ı finanse etmek için farklı kaynaklardan gelir ve bağış elde etmeye yönelik çalışmalarına devam ederler.

Kayboluşun ve özellikle masumiyetin yitirilişine göndermeler yaparak, çocuklukta yitirdiklerimizi arayışa çıkartan bir yolculuk bu! Çocukluktan çıkarken, o düşürüverdiğimiz tüm değerlerimize yetişkinlikte çok ihtiyaç duyar ve geçmişe yolculuğa çıkarak kayıp sandıklarımıza keşifler yaparız. Şayet bulabilirsek, bulmayı başarabilecek kadar bilgece davranırsak, yaşamın tılsımıyla tekrar bir arada olabilir, yolumuza neşeyle akabilecek saflığa, olgunluğa, uyanışa geçebiliriz. Mucizeler bizimle olsun!

“Bir varmış, bir yokmuş, hala içindeki masala kulak veren küçük bir kadın varmış.”

Sarah Jio

Devam filmi Salvage (2015) ve Requiem (2015) ve uzun metrajlı film olarak tasarlanan KIN Fables: The Stolen Child için sosyal medya hesaplarını takip edebilirsin; İnstagram ve facebook hesaplarımdan takipte olduğumdan, sayfamın sosyal medya hesaplarından bu film ve bağlantılı diğer hesapları da kolaylıkla bulabilirsin.

Seb McKinnon, dijital illüstrasyon ve film yapımcılığının yanı sıra CLANN adı altında müzik üretimi de yapıyor. Kin Fables filmlerindeki müzikleri, hikayeleri gibi masalsı… 13 dakika süren bu yolculuk ile Kelt ve İskandinav efsanelerine uzanabilir ve hatta kendi Kanada Aborjin folklorundan enstantaneler de bulabilirsin. Masallara inananlara selam olsun!

EditKIN Fables film serileri:

Kin (2013) Link aktif, tıkla.

Salvage (2015)

Requiem Hazırlanan içerik yayına girdiğinde, link aktif olacaktır.

The Stolen Child Hazırlanan içerik yayına girdiğinde, link aktif olacaktır.

Aslı’nın Aradığı Çocukluğunun Filmi!…

“İçimin sesi de olmasa ölürüm yalnızlıktan…”

Alişan Satılmış

Yaşıyorum hala…

Aslı’nda Her Şey Aslı İçin…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s