Martının Sevdası Okyanusta!/ *The Seagull (2018)


Aslı’nın Müzik Seçimi…

Nefis bir dinleti ve şahane bir koreografiyle birleştirip izleyicilerin ruhunu besleyen Bon Entendeur adlı üçlünün son albümleri Minuit 2021 ‘in ikinci parçaları “Alba“, piyanist Sofiane Pamart‘ın parmaklarından kulaklara ziyafet veriyor. Paris Ulusal Balesi dansçısı Marion Gauthier de Charnacé‘de görsel zarafetiyle zihnimize sızıyor. Paris’te Opéra Garnier adlı boş tiyatrodan sanata ve sanatçılara özlem dolu sevgiler…

“Ah, kaçmak, uzaklara kaçmak, güneşli ve ağaçlı bir yolda bir ikindi saatinin tozları içinde tek başına yürümek istiyordu.”

Ahmet Hamdi Tanpınar

Müziğin geceye yayılması bittiyse sayfayı çevirmelisin. Belki bir kitaptaki hikayeye veya bir filmin dramındaki mevzuya…

*ASLI’NIN FİLM ÖNERİSİ…

Film adına tıklayarak İmdb Sayfasına ulaşabilirsin!

The Seagull (2018) :  Amerikan yapımı, tarihsel romantik drama filmidir. Yönetmen Michael Mayer, senarist Stephen Karam ile ortak yazmışlardır. Yazar Anton Çehov‘un 1896 tarihli aynı adı taşıyan oyunundan uyarlanmıştır. Oyuncular; Annette Bening, Saoirse Ronan, Corey Stoll, Elisabeth Moss, Mare Winningham, Jon Tenney, Glenn FleshlerMichael Zegen, Billy Howle ve Brian Dennehy. Film, 98 dakika sürer. 1 galibiyet, 3 adaylık kazandı.

 Uyumsuz lirik aşkın içinde karşılıksız hislerin ıstırabının kafa karıştıran hallerini konu alır. Müthiş bir hikayenin, şahane tasarımıyla karşımızda!

“Hepsi çok saçma. Karşılıksız aşk. Sadece romanlarda vardır. Her zaman bir şeylerin olacağını umarak oturup bekleyemezsin. Kalbinde sevgiyi hissetmeye başlarsan, onu sökmen gerekir.”

The Seagull (2018)

Aşka batalım, karşılıksız duyguların acısına dalalım… Sonrası bir çay demler baştan başlayabiliriz, gülümseyerek! Var mısın?

Aslı’nın Film Önerisi

“Yasak Tanımaz Rüzgar.. Zincir Vurulmaz Martıya, Bir de İnsan Kalbine…”

Ahmed Arif

Müthiş üçlü!

Aslı’nda Her Şey Aslı İçin…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s