MERKÜR’ÜN ÇARŞAMBASI/*Requiem (2015)


Aslı’nın Kısa Film Seçimi…

Requiem (2015) FANTEZİ KISA FİLMİ

Kin Fables serisinin üçüncü devam filmi Requiem ile haziran ayının Merkür günü çarşambasından son film ile devam ediyorum. Diğerlerini hatırlamak isteyenlere link bırakıyorum; ilk film Kin (2013), ikinci film Salvage (2015). Epik film örüntülerinden gerçeğe doğru akan filmin hala masalsı görseller ile melankolik ve büyülü müziğinin hatırlattıklarını alıp devam ederiz, uzun bir yaz yeni başladı velhasıl. Küçük bir not; bir masalda yaşamak istersen, yapımcısı ve yönetmeni ve dahil senaristi sen olmalısın! Ki başkasının masalına müdahil olduğunda cast dışı kalmanın paranoyasını hiç yaşamazsın!

Requiem (2015) : Yönetmen Ben McKinnonSeb McKinnon hem de senarist olarak yapımcısı oldukları prodüksiyon firması ile bu film projelerini gerçekleştirmişlerdir. Filmin türü, müzikal fantezi ve Kanada yapımıdır. Film, 17 dakika sürer, yukarıda paylaştığım videoda tamamı izlenebilir. Kin Fables orijinal website filmleri, müzikleri ve yakında yayınlayacakları animasyon film hakkında bilgiye ulaşabilmen için link bıraktım, tıkla.

Modern peri masalına görsel ve müzikal bir yolculuk olan Requiem, KIN Fables Trilogy‘nin üçüncü devam filmidir. İlk iki filme linkler bıraktım. Tıklayıp tamamını izleyebilir, bir masala kısa süreliğine müdahil olabilirsin.

Hayallerini takip eden bu kardeşlere ve diğer hayyatan destek olan kardeşleri ile masallara inanarak illüstrasyon çalışmalarıyla kardeş gücüyle Five Knights Productions adlı bir film yapım şirketi kurarlar ve mavi Prodüksiyon firma adına link bıraktım, böylece kısa filmlerini izleyip, müziklerini dinleyebilirsin. 2013 tarihinde hem Montreal Fantasia Film Festivali‘nde hem de Uluslararası Kıbrıs Film Festivali‘nde En İyi Sinematografi ödüllerini kazanan kısa film Kin 2013‘den sonra 2015 tarihinde Kin Fables evreninde geçen iki kısa film olan Salvage 2015 ve Requiem 2015 kısa filmlerini yayınladılar. Ben adlı kardeş, Ağustos 2016’da öldükten sonra Seb adlı kardeşi, facebook sayfasından Ekim ayında yasını ilan edip hayallerinin peşinden gideceğini yazdı. Diğer kardeşi Liam ile , Kin Fables: The Stolen Child , a Kin Fables üzerinde çalışmaya devam ettiler.  McKinnon kardeşleri kutluyorum.

“Kalbinden başka gidecek yerim yok. Beni evsiz bırakma…”

Özdemir Asaf

Devam filmler olan Salvage (2015) ve Requiem (2015) ve uzun metrajlı filmi ön izlemesi olan KIN Fables: The Stolen Child yahut Sad Prince olarak adlandırılacak olan için sosyal medya hesaplarını takip edebilirsin, bu sayfanın İnstagram ve facebook hesaplarımdan takipte olduğumdan, sayfamın sosyal medya hesaplarından kolaylıkla ulaşabilirsin.

EditKIN Fables film serileri:

Kin (2013)

Salvage (2015)

Requiem (2015)

The Stolen Child Hazırlanan içerik yayına girdiğinde, link aktif olacaktır.

Mavi film adlarından içeriklerime ulaşıp filmlerin tamamını izleyebilir, filmler ile ilgili açıklama, yorum ve bilgilere ulaşabilirsin. Üstelik içeriklerde gerekli linkler de mavi kelimelere gizlenmiştir. Ayrıca fikir ve öneriler için blog mail adresine veyahut direkt yorum olarak yazarsan hemen cevap değerlendirebilirim. Bu serinin sonu bu film olmasına rağmen, üçlü filmlerden uzun metrajlı film üretme fikrinden çıkan ve tam adı hala netleşmeyen film için haftaya çarşambayı beklersen cevapları beraber bulabiliriz. Geldi nihayet yaz zamanlar! O halde başlasın o muhteşem, mucizevi enerji!

Aslı’nın Epik Kısa Film Önerisi…

”Hep korkarız yalnızlıktan ama bil ki yalnızsan; yalancı arkadaşların, iki yüzlü dostların ve çekip gidecek bir sevgilin olmaz.”

Douglas Noel Adams

Yalnızlık Allaha mahsustur ama!

Aslı’nda Her Şey Aslı İçin…

MERKÜR’ÜN ÇARŞAMBASI/*Requiem (2015)” üzerine 7 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s