Kendinle Tanışma Yolculuğu!/ *Oxygen (2021)


Aslı’nın Müzik Seçimi…

“Bazen Rüyalarımda Kayboluyorum!”

Salıya dönsek LOUANE derdi ki J’peux pas, ben de “yapamam” derdim. Son derece pesimist sözleri olmasına rağmen müziğine ve tınısına bayıldım. Ve fakat yapamam dediklerini de yapacaksın, bunu da biliyorsun.

“Bazı insan ruhlarının denize kıyısı var sahiden. Onlarla konuşunca sanki bacaklarını denize nazır uzatıp huzur buluyorsun…”

Cemal Süreya

O denize kıyısı olan evlere ve yüreklere gitmeye can atıyorum, şezlonga uzanıp bulutları izleyip dalgaların kumlar ile sevişmesini dinleyeceğim. Ve güneş ve rüzgar ve zaman! Olasılıklar denizinde dengeyi bulduracaklar… Olacaklar olurken bu oluşa tanıklık edeceğim, heyecan verici!

*ASLI’NIN FİLM ÖNERİSİ…

Film adına tıklayarak İmdb Sayfasına ulaşabilirsin!

Oxygen (2021) : (Fransızca orijinal film adı: Oxygène) Yönetmen Alexandre Aja, senaryo yazarı Christie LeBlanc. Amerikan-Fransız ortak yapımı, bilim kurgu psikolojik hayatta kalma korku filmidir. Dram ve fantezi kategorilerinde de yer alır. Oyuncular; Mélanie LaurentMathieu Amalric ve Malik Zidi. Netflix ürünüdür. Film, 101 dakika sürer. Mayıs 2021 tarihinde yayınlandı.

Kriyojenik bir kapsülde uyanan kadının hayatta kalma savaşına tanık olacağız, bir kaç sürpriz ile birlikte elbette.

“Genetik olarak seni sevmek için tasarlanmış olabilirim ama aslında seni tanımıyorum.”

Oxygen (2021)

Bu filme bayıldım, her tür eleştiriyi anlıyorum ama hangimiz böyle bir anlar bütünü yaşamadık ki? Ve başka sayfaya geçebildiğimiz ve yeni sayfadayken pek de öneminin kalmadığına şahit olduğumuz. Kendinle tanışma yolculuğu ne uzun bir yol!

Edit:Kriyojenik ya da Hava Ayrıştırma Tesisi olarak adlandırılan sistemlerin temel prensibi hava içindeki azot (%78,09), oksijen (20,95) ve argon (0,93) gazların kaynama noktalarına kadar soğutulması ve bu vesile ile sıvı fazda ayrıştırılarak yüksek saflıkta sunulmasına dayanmaktadır.” Kriyojenik Tesisler website’den alıntıdır. Mavi kelimeler ile siteye bağlantı için tıklaman yeterli olacaktır.

Aslı’nın Film Önerisi…

“Bırak hakikat incitsin seni, bir yalan avutacağına. Bırak, kendin olduğun için sevmesinler, başkası olduğun için alkışlayacaklarına.” Beni Sessiz de Sevebilir misin?

Kemal Sayar

Beni sessiz de sevebilir misin?

Aslı’nda Her Şey Aslı İçin…

Kendinle Tanışma Yolculuğu!/ *Oxygen (2021)” üzerine 4 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s