Toprak Kokan Haziran!/ *Killing Season (2013)


Aslı’nın Müzik Seçimi…

“Neden? İşaretleri Okumuyor musun?”

Stellar’ın seslendirdiği “Mistake” şarkısının, bir hafta öncesi bu videoyu sunmuştu. Güzel bir çalışma; müzik, sözler ve animasyon müzik video (AMV). “Benden uzaklaş yoksa sonraki hatan ben olacağım” diyerek müthiş bir Lucifer (Tv Series 2016-2021) şarkısı olmuş. Bu arada 5. sezonu izlemeyen kaldı mı? (Ve 6.sezon yayında bile) Başım bir sis bulutunun içinde, gülümseyebildiğim sürece sorun yok! Mavi kelimeler içeriklerime linktir, tıklarsan sen de gülümseyebilirsin! Çünkü ancak sevgi yenebilir ölümü…

“Ellerimde saçların, seninle sahilde yürümek gibi bütün yaşam!”

Adnan Yücel

Şu sahile gitmeyi dört gözle bekliyorum. Elbette teslimlerim biter bitmez oradayım! Ve fakat Haziran ilginç bir aydır dünya ve benim için… Biraz toprak kokar. Sanırım en ilgincini daha görmedik. Olan her şey, çok tuhaf. Ölenler ve annem. Bugünlük bu kadar.

*ASLI’NIN FİLM ÖNERİSİ…

(Film adı üzerine tıklarsan İmdb sayfasına gidersin!)

Killing Season (2013) : (Orijinal adı Shrapnel) Yönetmen Mark Steven Johnson, senarist Evan Arizerty. Amerikan Belçika Bulgaristan ortak yapımı, aksiyon gerilim filmidir. Oyuncular; John Travolta ve Robert De Niro. Film, 91 dakika sürer. Konu ve oyunculuk konusu eleştirilse de fena değil, mantık hatalarını görmezden gelip, Bosna savaşı ile alakası olmayan bu filme, sadece atıfta bulunduğu için bile teşekkür edilir.

Bosna savaş gazisi Amerikalı ve Sırp askerinin arasındaki kişisel kavgayı konu alır. 

“1992’de Sırp Ordusu, komşusu Bosna’yı işgal ederek etnik temizlik adına büyük çaplı sivil katliamlarıyla damgasını vuran bir savaş başlattı. Soykırımda 200.000’den fazla insan öldü, bu da İkinci Dünya Savaşı’ndan bu yana herhangi bir Avrupa ihtilafında en fazla olanıdır. 1995 yılında, Amerikan askeri güçleri ve onların NATO müttefikleri nihayet müdahale ederek Deliberate Force Operasyonunu başlattı.”

Title CardKilling Season (2013)

Operation Sharp Guard 8 Haziranda onaylanıp, 15 Haziranda başlaması anısına filmi tekrar izleyelim. Etnik bir katliam oldu ve bunu tüm dünya arakasını dönerek sessizce kulaklarını tıkadı. O topraklarda hangi nedenle olursa olsun, tüm etkilenenlerin anısına saygı duyuyorum. Çünkü insan oldukları unutturulmuş, sistemin hırs peleriniyle hareket edenler ve evinde toprağında masumca katledilenler; hiçbir zaman anlayamayacağım nedenler ve acılar… Acıdan ziyadesiyle varlar. İnsanlığa şifa dilerim.

Aslı’nın Film Önerisi

“En kusursuz cinayet, yaşama sevincini öldürmektir.”

Paulo Coelho

Ve her iki durumda da katil olunur!

Aslı’nda Her Şey Aslı İçin…

Toprak Kokan Haziran!/ *Killing Season (2013)” üzerine 4 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s