Cuma’lar ve Pazartesi’ler!/ *Monday (2020)


Aslı’nın Müzik Seçimi…

“Kim Kimi Kandırıyor?”

Leonard Cohen‘den muhteşem şarkısı “Moving On” a eşlik eden yaz zamanlı bir video ile cumaya merhaba diyelim. Cuma’lar ve Pazartesi’ler! Farklı karakterlerin arayışlarında razı gelinen bulunmuşluklar… Ancak bir noktada bırakmak gerekiyor. Olanı olduğu gibi… Çünkü zorlarsan, olmaz kere olmaz ile karşı karşıya kalmam kaçınılmaz oluyor!

“En iyiyi ararken, iyiyi kaybediyorsunuz…”

Franz Kafka

Kaderin parmağı olmadan bulduğunu anlayamıyorsun. Belki kaybettikten çok sonra… O yüzden dua edin canlarım, ancak o dualar kaderi güzelleştirir.

*ASLI’NIN FİLM ÖNERİSİ…

(Film adı üzerine tıklarsan İmdb sayfasına gidersin!)

Monday (2020) : Yönetmen Argyris Papadimitropoulos, senarist Rob Hayes ve romantik drama filmidir..  İngiliz Yunan Amerikan ortak yapımıdır. Oyuncular; Sebastian Stan ve Denise Gough. Film, 116 dakika sürer.

Atina ve Antiparos adasında geçen film, Amerikalı bir çiftin hafta sonu kaçamağı olarak başlayan ilişkileri bir çok evreden geçerken kadının bir çocuk yüzünden kapana kısılmasıyla, son sekansta fona eşlik eden Yunanca çocuk şarkısının duyulması eşliğinde dramın en gölgeli kısmında sona eriyor!

Cuma gününün, hesapsızca sürprizli pazartesi gününe dönüşüne şaşkınlık içinde bakakalıyorsun. Hayat gibi, neşeyle ve sevinçle girdiğin yolda rastladıkların ve oluşan olaylar seni sorumluluklar evreninde asık suratlı maskeler kapısına bırakıveriyor. Yüreğimize hafiflik veren pazartesiler diliyorum, bu cumadan…

Aslı’nın Film Önerisi…

“Artık bitmiş gibi değil de, hiçbir şey olmamış gibi sanki.”

William Faulkner

Yepyeninin en yenisi…

Aslı’nda Her Şey Aslı İçin…

Cuma’lar ve Pazartesi’ler!/ *Monday (2020)” üzerine 11 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s