Müsamahanın Göz Çıkaranı!/ *Deep Water (2022)


Aslı’nın Müzik Seçimi…

“Artık Konuşmuyoruz!”

Charlie Puth ve Selena Gomez ile seslendirdikleri “We Don’t Talk Anymore” adlı şarkı, 2016 albüm parçasıdır. MV, One Day (2011) film sekanslarıyla hazırlanmıştır. Ruh eşiyle aynı frekansta bir araya gelebilmek için bir ömür geçmesinin ardından nihayet aynı eve taşınıp evlenen çiftin bir trafik kazası sonucunda yas ve yalnızlıkla başa çıkmayan adamın dramını konu alan filmin sonunda kağıt mendillere ihtiyaç duyacaksın. Merak ettiysen mavi film adına tıklayıp o içeriğime göz atabilirsin. Ve filmde kadının uçarı adama için bir repliğini de paylaşayım:

” Aptalım. Çünkü canın ne zaman isterse o zaman geldin ve ben hiç birinde hayır diyemedim. “

One Day (2011)

11 yıl sonraya denk gelen günün öneri filmi de farklı bir çiftin hayatına odaklanıyor. Bu sefer uçarı bir kadın ve onu evlilik, ilişkide tutabilmek için çılgınlıklarını sineye çeken bir adamın dramını izleyelim mi? Çünkü kişileri koşullar şekillendirir ve ilişkide olduklarının haddini bildirmesiyle sınırlar çizilir. Bazen de hadsizlik, sınır çizemeyen kimliklerini ortalığa saçar beceriksizce… Müsamaha, hoşgörüden göz çıkarmaya dek uzanan sınırsızlıklara maruz bırakabilir.

*ASLI’NIN FİLM ÖNERİSİ…

(Film adı üzerine tıklarsan İmdb sayfasına gidersin!)

Deep Water (2022) : Amerikan Kanada ortak yapımı, romantik psikolojik gerilim filmidir. Yazar Patricia Highsmith tarafından kaleme alınan Deep Water 1957 adlı romanından uyarlamadır. Senaristler Zach Helm ve Sam Levinson. Yönetmen Adrian Lyne. Oyuncular Ben AffleckAna de ArmasTracy LettsLil Rel HoweryDash MihokFinn WittrockKristen Connolly, Jacob Elordi. Film 115 dakika sürer. Amazon Prime ürünüdür. Yapım 18 Mart 2022 tarihinde vizyona girdi.

Sadakat anlayışının senkronizasyonu tutmayan bir ilişkide tutunmaya çalışan adamın ne kadar ileri gidebileceğini tahmin edebilir misin?

“Başka biriyle evli olsaydın o kadar sıkılırdın ki kendini öldürürdün.”

Deep Water (2022)

Sıkıntıdan ölmek yerine bir diğerinin ilişkilendirdiklerini öldürmek arasında farkı hesaplayamazsan sonuç hiç de eğlenceli olamayacaktır. Meraklandıysan hazırla patlamış mısırları…

Aslı’nın Film Önerisi…

“Sabırlı insanların ağır ağır kabaran öfkeleri korkunç olur.”

Halikarnas Balıkçısı

Dikkat şeysi…

Aslı’nda Her Şey Aslı İçin…

Müsamahanın Göz Çıkaranı!/ *Deep Water (2022)” üzerine 2 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s