Bitmeyen Aşkın İcazeti!/ *One Day (2011)


Aslı’nın Müzik Seçimi…

“Artık Bana Geri Dön!”

Meksikalı bir indie-pop şarkıcısı ve bestecisi Carla Patricia Morrison Flores tarafından seslendirilen “Devuélvete” adlı şarkısı, 2015 tarihinde yayınlanmış albümümde yer alır. Sanatçının sadece seni gülümseten biri olmanın azametiyle acı çeken buğulu sesi, bir hayal için dön der.

“Ona çok benzeyen birini bulursun. Ve bu zafere en çok benzeyen yenilgidir.”

Leonard Cohen

Ne büyük yenilgi, ne büyük hayal kırıklığıdır; benzerlerle yaşamaya çalışılan bitmeyen aşkın icazeti… Dinmeyen o yağmurlu günü yaşatır, biteviye…

*ASLI’NIN FİLM ÖNERİSİ…

Film adına tıklayarak İmdb Sayfasına ulaşabilirsin!

One Day (2011) : Yazar David Nicholls tarafından yazılan One Day 2009 adlı romanından uyarlanan senaryo yazarı da kendisidir. Yönetmen Lone Scherfigİngiliz Amerikan yapımı, romantik drama filmidir. Oyuncular Anne Hathaway, Jim Sturgess, Patricia Clarkson, Ken Stott, Romola Garai. Film 108 dakika sürer. Yapımın 1 galibiyet, 2 adaylık ödülü kazanmıştır.

Kazanacağın ve kaybedeceğin bir olgu mudur aşk; ve arkadaşlığın kabulü nerde başlar nerde biter; ve hazinenin değeri zamana mesafeye kafa tutabilir mi gibi ilişkilere ilişkin birçok sorgulamayla ilk gençlik yıllarından koca bir yaşama eşlik eden, kadın ve erkek ve onların aralarında ve diğerleriyle olan aşkı konu alır.

 “Seni seviyorum Dex, gerçekten seviyorum. Sadece artık senden hoşlanmıyorum.”

One Day (2011)

Sinematografi ve müziklerin tılsımıyla kendine yol arayan bir aşkın olurları ve olmazlarını, biraz gülümseyerek biraz gözyaşlarıyla izleyelim mi? -Muhteşem bir aşk ve gençlik ve ilişkilerle ilgili filmdir.

Aslı’nın Film Önerisi…

”İnsan yüreği bir sarkaç gibidir, işte böyle. İstediği noktaya ulaştığı anda tüm hızıyla tam tersi tarafa kaymaya başlar.”

Alper Canıgüz

Yüreğimin sarkaçlığı…

Aslı’nda Her Şey Aslı İçin…

Bitmeyen Aşkın İcazeti!/ *One Day (2011)” üzerine bir yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s