Acı Yoksa Kazanç Yok!/ *Yara (2021)


Aslı’nın Müzik Seçimi…

“Sadece Güçlü Kal!”

Avril Lavigne‘in seslendirdiği “Keep Holding On” ile dayanmaya devam et dediği müzik videosunun kasıma uygun gri bir tarafı var. Sadece güçlü kal da diyen…

“Özlerken daha iyi tanırsın sevdiğini. Henüz gerçekleşmemiş bir düş gibi. Sözü verilmiş bir sevinç, uzun sürmüş bir ölüm gibi.. Özlem beklemektir. Çaresi yoktur bunun..!”

İnci Aral

Özlem sürecinin geliştirici tarafına yaslanıp acı yoksa kazanç yok diyen sporcular gibi duygusal sağlamlığın egzersizlerini düzenli yapmalı… İnce ayarın sonucunda, frekans tam oturur ve netleşen görüntü ve sesler ile gerçeğe de erersin. Özlemin faydası hayrına olsun.

*ASLI’NIN FİLM ÖNERİSİ…

Film adına tıklayarak İmdb Sayfasına ulaşabilirsin!

Yara (2021) : Yönetmen Marco Tullio Giordana, senarist Graziano Diana. oyuncular Isabella Ragonese, Alessio Boni, Roberto Zibetti. Film gerçek hikayeye uyarlanmıştır. İtalyan yapımı, suç dram gerilim filmidir. Film, Kasım 2021 tarihinde Netflix tarafından yayınlandı. Yapım, 96 dakika sürer.

Yara Gambirasio adlı 13 yaşındaki genç kızın katilinin arayışında, kişisel ve duygusal bağ kuran savcının mücadelesini konu alır.

“Benim Adım Yara.”

Yara (2021)

Günümüzde sonuçlanan davanın sürecini, bir film olarak izlemenin tutarlılığı ve ıstırabı… Hele coğrafyamızda sıklıkla gündeme gelen bu tarz olayların aynaladığı yoğun hüzünlü duygular eşliğinde yer alınca… Sonunda yakalanan katilin adaletini azımsamak, öfkeyi metanetle savuşturmak mı?

Aslı’nın Film Önerisi…

“İnsanız, akla sığmayacak sırların içinde yaşıyoruz. İnsanız, zaman içinde bir zamansızlığı yaşıyoruz. Hem her yerde… Hem hiçbir yerde… İnsanız; belli ki yaşıyoruz, çünkü acıyor canımız.”

Gözağrısı, Gökhan Özcan

İnsanız…

Aslı’nda Her Şey Aslı İçin…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s