Tefekkür ile Tekamül!/ *The Adam Project (2022)


Aslı’nın Müzik Seçimi…

“Belki Sen, Koşacağım Kişisin!”

Amerikalı müzisyenler Sarah Barrios ile Kore asıllı Eric Nam tarafından seslendirilen “Have We Met Before” adlı şarkıya yapılmış Japon yapımı, Oscar’lı When Marnie Was There (2014) kendini ve aradığın cevapları bulmakla ilgili bu animasyon psikolojik drama filminin sekanslarının yer aldığı AMV (Animasyonlu Müzik Video) hazırlanmış, aynı zamanda soundtrack olan şarkıyı bu gece için seçtim. Yazar Joan G. Robinson tarafından 1967 tarihinde yayınlanan romandan uyarlama bu filmi de izlemek istersin belki. Şarkı sözleri, Daha önce tanışmış mıydık diyerek ruh eşlerimizi hissedip bilinçsizce onlardan tarafa koşarak, hayat amacımızla buluşmaya atıfta bulunuyor.

“Her olayın bir amacı ve her yenilginin verdiği bir ders vardır.”

Robin Sharma

Marnie Oradayken diye dilimize tercüme edilen filim nedensiz bazı insanlara çekilmemizle kendimizi keşfedip yaşamda ki yolumuzu bulmamızı anlatır. Zihnin bilmediği ve fakat yüreğin bildiği amaç doğrultusunda başımıza gelen olay ve insanlar Aslı’nda bize hizmet ederler. Yenilginin veya hasmın ruhumuza öğretmeye çalıştığına odaklanırsak düştüğümüz yerden kalkar, üstümüzü silkeler tekrar yola devam etme şansını kazanmış oluruz. Ve bu durumda kendimize sorulacak soru “Bu olay yahut insan bana ne anlatmaya çalışıyor?” olmalıdır. Çünkü hepimiz sürece hizmet ederiz. Çünkü her birimiz tefekkür içinde tekamülümüze gideriz.

Ekinoks şerefine geceye iki film bırakayım dedim. Her ikisi de aile filmidir. Çünkü Pazartesi akşamı aileye iyi gelir.

*ASLI’NIN FİLM ÖNERİSİ…

Film adına tıklayarak İmdb Sayfasına ulaşabilirsin!

The Adam Project (2022) : Senaristler Jonathan TropperTS NowlinJennifer Flackett, Mark Levin. Yönetmen Shawn Levy. Amerikan yapımı, aksiyon macera komedi filmidir. Oyuncular Ryan ReynoldsMark RuffaloJennifer Garner, Walker ScobellCatherine KeenerZoe Saldaña. Netflix ürünüdür. Yapım, development hell diye tabir edilen; eserin masadan masaya yönetmenden yönetmene geçerek uzun bir zaman sumen üstünde beklemesiyle uzun zaman geliştirme cehennemine düşmüş. Nihayet Mart 2022 tarihinde yayına girmiştir. Film 109 dakika sürer.

2050 yılından geriye zaman yolculuğu yaparak 12 yaşında ki halini bulan ve elbette yapacağı değişiklikle dünyanın yok olmasını engelleyen olayları konu alırken anda yaşananların sonrasında gelen pişmanlığı önlemenin ipucunu da hatırlatır.

“Bu bir çoklu evren değil! Tanrım, çok fazla film izliyorsun.”

The Adam Project (2022)

Sevgiyi, aileyi öne çıkaran hikayede günümüz ilişkileri için de kullanacağımız birkaç fısıltı duyabilirsin. Ailecek izlenebilir oluşu, pazartesi gecesini ekran başına toplayabilir. Film gecesi başlasın!

Aslı’nın Film Önerisi…

“Palto giymeye üşenirken bu koca dünyayı sırtımda nasıl taşırım ben?”

Franz Kafka

Üşengeçlik, dünyada ki yerini bulamamanın belirtisidir.

Tefekkür ile Tekamül!/ *The Adam Project (2022)” üzerine 4 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s