Metanetsiz Medetin İzahı!/ *The Silent Sea (TV Series 2021)


Aslı’nın Müzik Seçimi…

“Ve Sana Verdiğim Her Şey Gitti!”

Norveçli müzisyen MIIA tarafından seslendirilen en sevilen şarkısı “Dynasty” ile 8 filmden oluşan Harry Potter film serilerinin ve Atonement (2007) adlı filmin sekanslarından oluşan müzik videosu yeni yayına girmiş, paylaşmasam olmazdı. Hanedanlıklar yıkılır, hatırlayalım istedim… Yıkıntıların altında kalanlara bir teselli olsun müzik ve burada geçireceği bir kaç dakika. Belki Kefaret filmini hatırlamak ve belki o filmin sayfasında paylaştığım müziği de dinlemek istersin? İster misin? Linkler mavilerde saklı.

“Ekmekten, şaraptan öte nimetler vardır; yürünmez öyle hep, bazen susulur.”

Can Yücel

Susmanın bazen en mükemmel cevaptan hatta en değerli nimetten daha kutsal olduğunu bilen bilir. Anlatarak bir yere varılmaz çünkü, anlamak isteyen seni susarken de anlardı emin olasın. Ve izahın metanetinden de hiç medet ummayasın. Sonrası, sonraya kalsın.

*ASLI’NIN DİZİ ÖNERİSİ…

Dizi adına tıklayarak İmdb Sayfasına ulaşabilirsin!

The Silent Sea (TV Series 2021) : Orijinal Korece film adı “고요 의 바다” Yönetmen ve senarist Choi Hang-yong. Güney Kore yapımı, bilim kurgu gizem gerilim televizyon dizisidir. Oyuncular Gong YooBae Doona, Lee Joon. Yönetmen Anand Vaneswaran, senarist Jay Stanners tarafından üretilen The Sea of ​​Tranquility (2014) kısa filminden uyarlamadır. 24 Aralık 2021 tarihinde yani dün yayına giren Netflix ürünüdür. Bu sezon 8 bölümden oluşuyor ve her bölüm 45 dakikadan oluşuyor. Olumlu eleştiriler alan bir yapım.

Fütüristtik hikayede, bilinmez bir zamanda, kıyamet sonrası dünyadan başka bir gezegende yaşam araması için uydumuz olan ayda geçen konuya istinaden aya bir ekip gönderilir ve ekip, orada, terkedilmiş bir istasyon keşfederler.

“Terkedilmiş Bir Ay Üssü ve Ölümcül Bir Görev”

The Silent Sea (TV Series 2021) Sloganı.

Güney Kore filmlerinin farklı bir atmosferi var. Ve sanırım gerilim ve gizem konusunda kesinlikle iyiler. Ülkemizde beğeni toplayacağını sanıyorum. Hadi gel bu soğuk gecede başlayalım.

Aslı’nın Dizi Önerisi…

“Kimseyle konuşasım yok ama sana evdeki perdeleri bile anlatasım var..”

Franz Kafka

Perdeler sütlü kahverengi ile deve tüyü rengi arasında ve yumuşacık, sıcacık, pırıltılarıyla öylece pencerenin iki yanında, duvara yaslanmış, kıvrımlarını hiç kıpırdatmadan, ağırlığınca, sabit duruyorlar… Bana değil de sana bir şeyler anlatmaya yeltenecekler diye ödümü koparıyorlar…

Aslı’nda Her Şey Aslı İçin…

Metanetsiz Medetin İzahı!/ *The Silent Sea (TV Series 2021)” üzerine 9 yorum

  1. Unfortunately, I couldn’t finish watching the episodes. I planned to watch the remaining episodes after the final exams.
    I’m studying. Seeing your comment gave me energy, thank you. 😉

    Liked by 2 people

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s