Kapalı Gözlerinin Gördüğüyüm!/ *Don’t Look Up (2021)


“Savunduğum Yalanla Yüzleş!”

Amerikalı grup Sales tarafından seslendirilen “Pope Is a Rockstar” şarkısı için hazırlanan müzik videosunun sözlerini sevmemin sebebini sen anladın bence. Çünkü müziğinin ve sentaksının ritmiyle uyumlanmış Papa bir rock strar! Yanılgılar ve şüpheler ve gerçekler…

“Bir keresinde bir dereye denizden bahsettim. Dere benim abartmayı seven bir hayalperest olduğumu düşündü. Ve bir keresinde denize dereden bahsettim. Ve deniz benim her şeyi küçük gören bir iftiracı olduğumu düşündü.”

Halil Cibran

Bildiğine şüpheyle bakmalı, gerçeği aramalısın. Ancak bilmediğine de yargılardan uzak bakabilir misin? Sen, gördüğüne ve göremediğine aynı mesafede kalabilir misin? Olanı olduğu gibi kabullenmek için belki de gözünü kapatıp bakmalısın? Bunu yapabilir misin?

*ASLI’NIN FİLM ÖNERİSİ…

Film adına tıklayarak İmdb Sayfasına ulaşabilirsin!

Don’t Look Up (2021) : Yönetmen ve senarist Adam McKay. Yazar David Sirota tarafından yazılan bir hikayeye dayanır. Amerikan yapımı, hiciv bilim kurgu kara komedi filmidir. Oyuncular Leonardo DiCaprio, Jennifer Lawrence, Rob Morgan, Jonah Hill, Mark Rylance, Tyler Perry, Ron Perlman, Timothée Chalamet, Ariana Grande, Scott Mescudi, Chris Evans, Cate Blanchett, Meryl Streep.  24 Aralık 2021′ tarihinde yayına giren Netflix ürünüdür. Yapım, Altın Küre, National Board of Review dahil 7 galibiyet, 30 adaylık ödülü kazanmıştır. Eser 138 dakika sürer.

Astronomi yüksek lisans öğrencisi ve profesörü bir kuyruklu yıldızın dünyaya çarpacağına ilişkin bir rotada olduğunu keşfederler.

“Gerçekten olası olaylara dayanmaktadır.”

Don’t Look Up (2021) Sloganı

Tanıdık ve geniş kadrosuyla eğlenceli, güldürüp ağlatan yanıyla seveceğini düşündüğüm filmi perşembeyi cumaya bağlayan bu gece, uyku tutmayanlara hediye ediyorum. Sabah yorum yazmayı unutma ama!

Aslı’nın Film Önerisi…

“İçimde mis kokulu bir gül gibi duruyor zaman. Yine akşam oldu. Ama bugün perşembeymiş, yarın cumaymış… Demleniyor gün batımı, çoğum gitmiş de azım kalmış; umurumda değil…”

Nazım Hikmet RAN

Umurumda değil!

Aslı’nda Her Şey Aslı İçin…

Kapalı Gözlerinin Gördüğüyüm!/ *Don’t Look Up (2021)” üzerine 8 yorum

  1. “the house is burning and we’re looking the other way” that’s what our former president Jacques Chirac said once. And it was so true. You give me the motivation to watch this movie. And the cast is incredible.

    Liked by 1 kişi

  2. You reminded me of this saying. Freud said, “If a person is looking at a place, there is something he is interested in. If a person is not looking at a place at all, there is definitely something he is interested in.”
    It’s an honor to be able to motivate you for a movie. In the middle of the night, I was delighted with this message.
    Merry Christmas Blog friendly! 😍🤗🎄🌟

    Liked by 2 people

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s