Şükürde Kal Bulduğunla!/ *The Lost Symbol (TV Series 2021)


Aslı’nın Müzik Seçimi…

“Ben Her Zaman Senin Olacağım!”

Two Feet tarafından seslendirilen “Maria” adlı şarkısının orijinal müzik videosuyla geçen yıl ekranlara düşmüştü. Güzelliğin geçiciliğini unutan zihnin kendini değersizleştirdiğine vurgu yapan sözleri geceye bırakıyorum.

“Araftayım…! İki bilinmezlik arası bir diyardayım. Yusuf’un attığı kuyuda, Züleyha’nın utancındayım. Ben İsrafil’in üflediği yankıdayım. Ne cennette ne cehennemde, “ar” ve “af” devranında, yalnız O’nun sevdasındayım…”

Celalettin Rumi

Ar ve af’a vurguludur Araf. Cennetin bekleme bahçesinde oyalanırken şüpheyle kıvranırız. Ya hak etmediysem, ya haddimi aşıyorsam, ya cehenneme layıksam? Ne onurlu bir şüphedir bu! Yerini bulmayı, yöreni gözden geçirmeyi, olanı kabullenmeyi getirir avuçlarına. Şükürde kalırsan bulduklarınla!

*ASLI’NIN DİZİ ÖNERİSİ…

Dizi adına tıklayarak İmdb Sayfasına ulaşabilirsin!

The Lost Symbol (TV Series 2021) : Yazar Dan Brown‘ın 2009 tarihli The Lost Symbol 2009 adlı romanına dayanan bir Amerikan yapımı, aksiyon macera gizem gerilim televizyon dizisidir. Dizi bir prequel dizidir. (prequel öncesi niteliğinde,· sequel devam filmi niteliğinde olarak yani; prequel, bilinen sonu ifade eden ön hikayeye odaklanır. Bir filmin, kitabın öncesini anlatır.) Robert Langdon filmi serisini tamamlayan son kitabıyla senkron televizyon dizisi olarak yaratıldı. Oyuncular Ashley ZukermanEddie IzzardBeau KnappRick GonzalezValorie CurrySumalee Montano. Yaratıcıları Jay Beattie ve uyarlanan kitap yazarı Brown.  On bölümden oluşan ilk sezon, Eylül 2021’de yayına başladı ve her bölüm 45 dakika sürer. Eleştirel olarak başrol Langdon, pek sevilmemiş. Üçlü film serisinin kahramanı Hanks de pek uygun görülmemiş rolü için ancak film serileri belli bir başarı grafiğine sahip ve takipçi kazanmıştı. O yüzden şans ver derim.

Da Vinci Şifresi vakasının çok öncesi daha genç bir adam iken Robert Langdon, CIA tarafından, bir dizi şifreli olayı çözmek için görevlendirilir. Ve kayıp sembolün peşine düşer.

İlk üç yapım film, son yapım dizi olarak yeni yayına girmiştir. Tüm yapımları toplu olarak incelemek istersen linkler bıraktım: İlk vizyona girdiği 2006’da, kitabın satışını durdurma kararı alınır, Da Vinci Şifresi filminin gösterimini yasaklanır ve ardından iki eyalet yüksek mahkeme kararıyla yasakları kaldırılır. Ve bu şaheser serinin tümünü artık izleyebiliriz. Seveceksiniz, tıpkı benim gibi…

The Da Vinci Code (2006): Yazar Dan Brown‘ın The Da Vinci Code 2003 adlı romanından,

Angels & Demons (2009): Yazar Dan Brown‘ın Angels & Demons 2000 adlı romanından,

Inferno (2016): Yazar Dan Brown‘ın Inferno 2003 adını taşıyan romanından,

The Lost Symbol (TV Series 2021): Yazar Dan Brown‘ın The Lost Symbol 2009 adlı romanına dayanan uyarlamalar ile ilgili içerikler yayına girdikçe imdb sayfalarına ulaşan linkler, aslinda.blog sayfama yönlendirilecektir. Romantik anlatımlarımı sevenlere biraz sabır diliyorum, bu güzel serinin hatırına… Kitap sayfaları wikipedia linkine bağlıdır, tıklayarak bilgi sahibi olabilirsin.

Aslı’nın Dizi Önerisi…

“Verdiği sözler boş, sundukları yalandı.”

Jane Eyre – Charlotte Bronte

Aldatılıyoruz; dikkat!

Aslı’nda Her Şey Aslı İçin…

Şükürde Kal Bulduğunla!/ *The Lost Symbol (TV Series 2021)” üzerine 7 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s