Kim Kimde Ne Kadarmış?/ *Being the Ricardos (2021)


Aslı’nın Müzik Seçimi…

“Buraya Seni İncitmek İçin Gelmedim.”

Amerikalı müzisyen Kelly Clarkson tarafından seslendirilen “Already Gone” adlı şarkısına yapılmış, Lucy & Desi çiftinin, bugünün biyografik film önerisinde izleyebileceğin ancak ikilinin eski TV Showlarından ve gerçek hayatlarından kesitlerle hazırlanmış müzik videosuna arka plan olarak çok yakışmış. Seni çok sevdiğimi biliyorsun hatta seni bırakacak kadar seviyorum, diyor.

“Üzerini örttüğümüz her şeyin altında kalırız.”

Alice Miller

Çünkü her ilişkide tarif edilemez bir his etiketidir, asıl en önemli mesele. İyi hissettiren ise, her şeye rağmen kalırsın ancak kötü hislere bir şeylere geçtiysen, herkese rağmen gidersin yani gitmelisin. Ve kalmanın gerekçesi olan sevgidir; gitmene de neden olan. O kötü hissin üzerini örtmezsen belki bir minik şansın bile olur. Kim kimin neyiymiş öğrenirsin, ne dersin? Unutmadan, neşe iyi hislerin aksidir, bil istedim.

*ASLI’NIN FİLM ÖNERİSİ…

Film adına tıklayarak İmdb Sayfasına ulaşabilirsin!

Being the Ricardos (2021) : Yönetmen ve senarist Aaron Sorkin.  tarafından yazılan ve yönetilen, I Love Lucy (1953) adlı filmin başrol oyuncuları olan Lucille Ball ve Desi Arnaz arasındaki ilişki hakkındadır. Amerikan yapımı, biyografik tarih drama filmidir. Oyuncular Nicole Kidman, Javier Bardem, JK SimmonsNina AriandaTony HaleAlia ShawkatJake Lacy, Clark Gregg. Film 131 dakika sürer ve Altın Küre, Satellite dahil 3 galibiyet, 38 adaylık ödülü kazanır. 21 Aralık 2021 tarihinde yayına giren yapım, Amazon Prime ürünüdür.

Lucy ve Desi adlı ikonik sitcom oyuncularının şov dünyası ve reel yaşamda başlarına gelen kişisel krizlerle başa çıkma maceralarını konu alır.

“Peki ne zaman komik olmanı bekleyebiliriz?”

Being the Ricardos (2021)

İlişkilenmek, insan doğasına göre kendini görmek ve bilmektir. İnsan en çok kendini merak eder ve bu meramını cevaplayacak en uygun aynayı, eşi seçer. Seçtiğinde gelişir, güzelleşir ancak bir şeyler ters gider de çirkinlik açığa çıkarsa güzelliğine kavuşacağı yeni aynayı aramaya başlar. Bu gecenin filmini buldun, aramaları ertele de izleyelim. Kim kimde ne kadarmış görelim!

Aslı’nın Film Önerisi…

“İstediğin kadar yokluğuma alış, ama şarkılara yakalanmak diye bir şey de var…”

Küçük İskender

Ayağının takıldığı şarkılar var mı?

Kim Kimde Ne Kadarmış?/ *Being the Ricardos (2021)” üzerine 4 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s