Katatonik Günlerden!/ *Messiah (TV Series 2020)


Aslı’nın Müzik Seçimi…

“Yaşadığın Sürece Asla Bulamazsın!”

Michael Buble & Laura Pausini tarafından söylenen “You’ll Never Find Another Love Like Mine” adlı şarkının orijinal müzik videosunda benim gibi bir aşk asla bulamayacaksın, diyor. 2021 yılının bitmeye başladığı bugünlerde…

“Tesadüflere ihtiyaç var, plansız ve zamansız gelen güzelliklere…”

Şeker Portakalı

Bilinci istila edip, süngümüzü düşüren ve artık toplumsal kalıpların savunmalarından ayıklanmış yeniliklere ihtiyaç duyduğumuz katatonik günlerden geçip gidemiyoruz bir türlü… Geleceğin alışa gelmiş sıkıcı rutinlerinden çıkmak için gülümseten sapmalara yer açmalıyız.

*ASLI’NIN DİZİ ÖNERİSİ…

Dizi adına tıklayarak İmdb Sayfasına ulaşabilirsin!

Messiah (TV Series 2020) : Yaratıcısı Michael Petroni. Amerikan yapımı, gerilim gizem dram dizisidir. Ocak 2020 tarihinde yayınlanmaya başlayan Netflix ürünüdür. Yayınlanan 10 bölümden sonra dizi iptal edildi. Oyuncular Mehdi DehbiTomer SisleyMichelle MonaghanJohn OrtizMelinda Page HamiltonStefania LaVie OwenJane Adams, Sayyid El Alami, Fares Landoulsi, Wil Traval. Yapım 2 adaylık ödülü kazandı.

Kıyametim kültlerinden biri olan İsa’nın ikinci gelişi olarak adlandırılan mitin gerçekleştiği bir zamanda kritik coğrafyalarda aniden ortaya çıkışı ve mucizelerini takip eder.

“Ne görürsen, senin seçimin olacaktır.”

Messiah (TV Series 2020)

Ürdün Kraliyet Film Komisyonu, yapımda yer alan kışkırtıcı ve tartışmalı dini içerik nedeniyle ülkede Messiah yayınına izin vermeyeceğini Netflix’e bildirir. Klişe ve dini öğelerden dolayı rahatsız edici bulunmasına hayret ettim, keza yumuşak bir uyarıyı kurgusal olarak ortaya koyulmasından hoşlandım. Tanınmamış oyuncular olmasını da sevdim. İzlenmesini de öneririm. Keyifli seyirler.

Aslı’nın Dizi Önerisi…

“Özlemek erken saatlere alınsın, sonra uykusuz kalıyor insan…”

Cemal Süreya

Hava karadığında küllim yasaklansın bence…

Katatonik Günlerden!/ *Messiah (TV Series 2020)” üzerine 3 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s