Tekrar Dans Pistine!/ *Revolutionary Road (2008)


Aslı’nın Müzik Seçimi…

“Ama Sen Her Zaman Benim Kahramanım Olacaksın!”

Skylar Grey tarafından seslendirilen “Love The Way You Lie” adlı şarkının, bugün film önerisi olan Revolutionary Road (2008) filmin sekanslarıyla hazırlanmış müzik videosunda dediği gibi sorun değil çünkü yalan söylemeni seviyorum… Bazen biliriz ama sevmeye devam ederiz.

“Bazen hayat yorar insanı…. Şarkılar yorar, beklemek yorar, özlemek yorar, affetmek yorar, hoş görmek yorar, boş vermek bile yorar… Ve insan susar… Her şeye, herkese rağmen, elinden gelen tek şeyi yapar…. Boşver… Dans et gitsin…”

Can Yücel

Ve o kendinden harcadığın, o tüm kredilerin bittiğinde artık kıpırdayamayacak kadar tükenmiş olduğumuzu keşfederiz. Vazgeçmeye bile üşeniriz. Olur ve fakat ömür bitmediyse daha, yeniden başlayabilmek için, tekrar dans pistine dönmelisin.

*ASLI’NIN FİLM ÖNERİSİ…

Film adına tıklayarak İmdb Sayfasına ulaşabilirsin!

Revolutionary Road (2008) : Türkçeye “Hayallerin Peşinde 2008” olarak çevrilmiştir. Yönetmen Sam Mendes. İngiliz Amerikan ortak yapımı, romantik bir drama filmidir. Senarist Justin Haythe. Yazar Richard Yates tarafından kaleme alınan Revolutionary Road (1961) romanından uyarlanmıştır. Oyuncular Leonardo DiCaprio, Kate Winslet, Michael ShannonKathryn HahnDavid Harbour, Kathy Bates. Film 119 dakika sürer. Yapım, Altın Küre, Oscar Ödülü dahil 20 galibiyet, 73 adaylık ödülü kazandı.

1955 yılında geçen filmin senaryosunda, 7. yılını kutlayan ve evliliklerine devam ettirmeye çalışan çiftin yaşadıkları krizi konu alır.

“Neye sahip olduğunu bilmek – virgül – neye ihtiyacın olduğunu bilmek – virgül – onsuz neler yapabileceğini bilmek – tire – Bu envanter kontrolüdür.”

Revolutionary Road (2008)

İlişkilerin tıpkı insanlar gibi dönüm noktaları vardır. 7. yıl krizini atlatanları bir birine bağlar ancak kendi arzularından feda ettiysen ve bu fedayı partnerine bağladıysan hesapların tutmayacağı aşikar olur. İşte bu krizin filmini yapmışlar, gel izleyelim.

Aslı’nın Film Önerisi…

“Bu kalbin, birini sevmeye ihtiyacı vardı. Ve sen bunu anlamadın.”

Oğuz Atay

Anladığın neydi acaba?

Tekrar Dans Pistine!/ *Revolutionary Road (2008)” üzerine 3 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s