Sevilmenin İzi Derindir!/ *The Crown (TV Series 2016– 2022)


Aslı’nın Müzik Seçimi…

“Ve Ben Onu Seviyorum!”

Ritim ve solo gitaristi Kurt Cobain tarafından seslendirilen ve Aslı’nda Beatles şarkısı olan “And I Love Her” akustik tarzıyla günün grisine yakıştı ve günün film önerisi gibi geçen yüzyılın rüzgarları estirdi yüreklere…

“İnsan sevdiğini unutur ama sevilmediğini asla.”

Dostoyevski

Özen göstermeyi ertelediğimiz hatta geçiştirilen zamanın sonunda frekansını da kaybettiğimiz sevgiler yitip gitse bile yüreğimize ağırlık veren duygu öznesi biz olduğumuzda ortaya çıkar. Çünkü bir türlü gösteremediğimiz o tılsımı kullanmaktan imtina edene içerleriz en çok.

*ASLI’NIN DİZİ ÖNERİSİ…

Dizi adına tıklayarak İmdb Sayfasına ulaşabilirsin!

The Crown (TV Series 2016– 2022) : Yaratıcısı Peter Morgan, İngiliz yapımı, tarihi biyografi drama dizisidir. The Queen’den (2006) filmi ve The Audience’den (2013) tiyatro oyunundan esinlenilmiştir. Oyuncular Claire Foy, Matt SmithVanessa Kirby, Olivia Colman, Tobias Menzies, Helena Bonham Carter, Josh O’Connor, Emma Corrin, Gillian Anderson, Imelda StauntonJonathan PryceLesley Manville, Dominic West, Elizabeth Debicki. 4. sezon Kasım 2020 tarihinde yayına girdi ve 4 sezon 40 bölüm olarak yayınlandı. 5. sezon çekimleri devam ederken yayın tarihi Kasım 2022 olarak açıklandı. 6. sezon anlaşması yapıldı. Şimdiye dek yapılan en pahalı diziler kategorisindedir. Primetime Emmy, Bafta, Empire, Altın Küre, Satellite ödülleri dahil 135 galibiyet, 286 adaylık ödülü kazandı. En beğenilen 250 dizi sıralamasında 102. sırasında yer aldı.

Monarşi ile yönetilen Birleşik Krallık olarak anılan İngiliz Milletler Topluluğunun, Kral babası ölmesiyle durumunda, 1952 tarihinde 25 yaşında olan Kraliçesi II. Elizabeth saltanatının tarihi süreçlerini, yaşanan skandallarıyla ele alır. 70 yıldır dünyanın ve ülkesinin hüküm sürdüğü topraklarda; en uzun ömürlü ve en uzun süre hüküm süren İngiliz hükümdarı, tarihteki en uzun süre görev yapan kadın devlet başkanı, yaşayan ve en uzun süre hüküm süren mevcut hükümdar ve en eski ve en uzun süre görev yapan görevdeki devlet başkanı unvanlarına sahip II. Elizabeth için Platin Jübilesi adı altında anılan bu kutlama 2 Haziran 2022 tarihinde planlandı.


“Değişim Geleneğe Meydan Okuyacak!”

The Crown (TV Series 2016– 2022) Sloganı

25 yaşında genç bir kadın olarak başladığı hükümdarlığının, 70 yılının kutlaması olacak 2022 tarihine dek Medeni dünyanın tüm tarihine şahitlik etmiş bir kadın, bir kraliçenin hayatını izlemekten feyz alınacaklar var, haydi izleyelim!

Aslı’nın Dizi Önerisi…

“Ceza görmemiş ilk suçtan daha cesaret verici bir şey yoktur.”

Marquis De Sade

Ülkemizin olayı da bu!

Aslı’nda Her Şey Aslı İçin…

Sevilmenin İzi Derindir!/ *The Crown (TV Series 2016– 2022)” üzerine 9 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s