O En Büyük Günah!/ *The Goldfinch (2019)


Aslı’nın Müzik Seçimi…

“Kendi Rolümü Oynuyorum!”

Amerikalı sanatçı Daniel Virgil Maisonneuve, Sub Urban adıyla çıkardığı son müzik videosu “Paramour” ile yine turnayı gözünden yahut kulak desek daha uygun olacak, vuracak gibi hissettiriyor. Seçtiğimiz hayatlarda, girdiğimiz rollerde kalma çabasına tutunan yaşamlara vurgu yapıyor.

“Sana neyi anlatayım. Her sarnıç küflü bir yağmuru, her sevda bir ayrılığı yaşar.”

Düello – Behçet Aysan

Bir noktadan sonra kendine kızmaktan vaz geçiyor insan. Olanların tüm suçunu omzuna yükleyip bir köşede cezasını çekip bitirince; muhatapların, olanlara neden davranışlarına dışarıdan bakabilecek ferahlığa da ulaşıyor ve çocukluğunun saçını, başını okşayıp ondan özür diliyor. En büyük günahın, kendi kul hakkına girdiği o gün başladığını anlıyor.

*ASLI’NIN FİLM ÖNERİSİ…

Film adına tıklayarak İmdb Sayfasına ulaşabilirsin!

The Goldfinch (2019) : Amerikan yapımı, dram filmidir. Yönetmen John Crowley, senarist Peter Staughan. Yazar Donna Tartt tarafından yazılan The Goldfinch 2013 adlı romandan uyarlamadır. Oyuncular Ansel Elgort, Oakes FegleyAneurin BarnardFinn WolfhardSarah PaulsonLuke WilsonJeffrey Wright, Nicole Kidman.  Yapım 149 dakika sürer. Eser, 3 adaylık ödülü kazanmıştır. Türkçeye “Saka Kuşu 2019” olarak tercüme edilmiştir.

Müzede annesinin ölümüne tanık olan oğlunun aldığı Saka Kuşu tablosu üzerine kurulu hikaye, sürpriz sonu ile karşımıza çıkar.

“Geleceğinize neyin karar vereceğini asla bilemezsiniz.”

The Goldfinch (2019)

Uzun bir zamandır izlediğim en sıradışı filmlerden biri olarak izlenmesinin hayatlarda farklı açılımlara gebe olacağının garantisini verebilirim.

Aslı’nın Film Önerisi…

“Kişi kendini yapar, bozar, dağıtır, yıkar, kırar. Sonra, yeniden kurar. Önemli olan, kişinin kendini başlangıçtan kurmuş olması değil, baştan kurabilmesidir.”

Oruç Aruoba

Hadi baştan başlıyoruz.

Aslı’nda Her Şey Aslı İçin…

O En Büyük Günah!/ *The Goldfinch (2019)” üzerine 3 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s