Kışın Kapısı Aralık’ta! / *True Detective (TV Series 2014–2019)


Aslı’nın Müzik Seçimi…

“Aşk Yaşıyor mu?”

Buğulu sesiyle Billie Martin, “Winter Song” şarkısında, Aralık ayına girdiğimiz bugünlere atfen karlı kış günü görüntüsü eşliğinde üşüyor. Doğanın ölümü olarak kabul edilen kış mevsiminde soğuk yüreğinin diliyle Aralık’ta olmayan sevgilisine seslenerek bu benim sana kış şarkım diyor.

“Günlerce, gecelerce yağan yağmurdan için üşür, sürekli ıslakmış gibi hissedersin. Elini sürdüğün her şey ıslaktır sanki. Hava bir poyraz olur, bir lodos. Deniz dalgalı, günler karanlık…”

Zülfü Livaneli

Güneşli günleri har vurup harman savuran ağustos böceği misali, yağmurdan kara geçen mevsimlerde ayakta kalamaz, düşer. Fıtratın karıncaysa tüm zamanları bahar yaşarsın ancak yazın tadını çıkaranın lütfu evrenin güvencesinde; kıştan korkanı Aralık ne yapsın?

*ASLI’NIN DİZİ ÖNERİSİ…

Dizi adına tıklayarak İmdb Sayfasına ulaşabilirsin!

True Detective (TV Series 2014–2019) : Yaratıcısı ve senaryo yazarı Nic Pizzolatto. Amerikan yapımı, antolojisi suç gizem drama televizyon dizisidir. 1. sezon oyuncuları Matthew McConaugheyWoody HarrelsonMichelle MonaghanMichael Potts, Tory Kittles. 2. sezon oyuncuları Colin FarrellRachel McAdamsTaylor KitschKelly Reilly, Vince Vaughn. 3. sezon oyuncuları Mahershala AliCarmen EjogoStephen DorffScoot McNairy, Ray Fisher. 2019 sonu yayınlanan 3. sezon sonu, yeni sezon için çalışmalar başlamış ancak akıbeti konusunda bir haber paylaşımı yapılmamıştır. Yapım, 5 Primetime, 4 Satellite, 3 Altın Küre, Bafta dahil 30 galibiyet, 91 adaylık ödülü kazandı.

Louisiana Polisi dedektiflerinin peşinde olduğu seri katil sürecini konu alan ilk sezon, 2. sezon ise Kaliforniya Polis dedektifleri bir politikacının öldürülmesini araştırır ve 3. sezon Arkansas Polis dedektiflerinin kayıp çocuklarla ilgili araştırması yer alır.

“Hayat bir şeyde iyi olmak için yeterince uzun değil. O yüzden iyi olduğun şeylere dikkat et.”

True Detective (TV Series 2014–2019)

İnsanın, insanlığın, hayatın ve hayatta kalmanın türlü mücadeleleriyle cüzi iradenin fendini yenen külli iradenin adaletinin nerede olduğu sorunsalıyla, koca hafta sonu cemaatlerin dramlarına kapı aralayanlara şiddetle öneririm. İzleyelim.

Aslı’nın Dizi Önerisi…

“Giden gidecek yer buluyor da, kalan kime sığınsın?”

Sezai Karakoç

Kendine zağar…

Aslı’nda Her Şey Aslı İçin…

Kışın Kapısı Aralık’ta! / *True Detective (TV Series 2014–2019)” üzerine 5 yorum

  1. “True Detective”, excellent choice. This first season is so dark, immerged in the deep south. Directed by Cay Joji Fukanaga at its best (much better than his work on “No time to die”)

    Liked by 1 kişi

  2. Thank you for your comment.
    Aside from being the first Asian director to win an Emmy, the James Bond movie was also good. Of course, you would better understand the difference between them. Good night… 😉

    Liked by 2 people

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s