Hayatın Anlamını Bulması!/ *I’m Your Man (2021)


Aslı’nın Müzik Seçimi…

“Bir Bilet Buldum; Atlıkarıncada!”

Amir & Indila beraber seslendirdikleri “Carrousel” adlı şarkısında, sana açtığım kalbimde bir tohum ekiyorsun diyen sözlerine ve PRİDE & PREJUDİCE (2005) filminin anımsadıkça içimi ısıtan hallerine çok yakışmış sekanslardan hazırlanmış bir müzik video var gündemimde… Ne büyük mutluluktur, insanın hayatının anlamını bulması!

“Bir sandalın iki kanadı gibi, birleşince sandalız. Ayrı iken kıyıda tahta parçası…”

 Erhan Güleryüz

İyileştirecek mi, öldürecek mi bilmeden kendini bırakıverdiğin o hisler ve o kolların çağıran fısıltısında… Kendine rastlamaktır ya aşk, işte sırf bu yüzden, onu kabul ettikçe kendini seven, sevildikçe motive olan bir iç güdüyle, önce güle oynaya sonra ağlaya zırlaya düşeriz aşk yoluna!

ASLI’NIN FİLM ÖNERİSİ…

Film adına tıklayarak İmdb Sayfasına ulaşabilirsin!

I’m Your Man (2021) : Orijinal film adı Almanca; Ich bin dein Mensch 2021. Yönetmen Maria Schrader, filmin senaryo yazar ortağı olarak; Jan Schomburg ile birlikte yazmıştır. Alman yazar Emma Braslavsky tarafından kaleme alınan; 2029 Yarının Öyküleri 2019 adlı hikaye kitabında yer alan Adamın benim adlı öyküden uyarlamadır. Oyuncular Maren Eggert, Dan Stevens, Sandra HüllerAlman yapımı, bilim kurgu romantik komedi filmidir. Eser, 94. Akademi Ödülleri dahil 6 galibiyet, 7 adaylık kazandı. Film, 109 dakika sürer.

Test aşamasındaki, mükemmel bir hayat arkadaşı olması için programlanmış yapay zeka ile karakterine ve ihtiyaçlarını karşılamaya uyumlandığı bilim insanı arasında gelişen ilişkiyi konu alır.

“Mutluluğa ulaşılırsa, kaynağının yapay olup olmaması önemli mi?” 

The Deadline – Anna Smith

İnsanın doğası gereği, uyum sağladığı çevre ana başlığının alt konularında yer alan, kişisel ilişkiler ve toplum ilişkileri konusunda ahenk geliştirme eğilimindedir. Harmoni sağlayabilmek adına şablonlara dolayısıyla çıkarımlara başvurur. Ve tüm önyargıların çıkış noktası; toplumun parçaları olan bireyleri bir birine bağlayan duygular, düşüncelerdir. Ve bunların çoğu, bazen hiçbiri kişiye ait değildir. İnsansı bir robot erkek ve insan kadın arasındaki ilişkiye bakalım, haydi!

Aslı’nın Film Önerisi…

“Büyük balık küçük balığı özleye de bilirdi. Ama siz, balıkların birbirini yediği bir hikaye anlatmayı tercih ettiniz.”

Samed Behrengi

Algınla oynayarak delirttiler seni!

Aslı’nda Her Şey Aslı İçin…

Hayatın Anlamını Bulması!/ *I’m Your Man (2021)” üzerine 2 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s