En Çok İyilere İhtiyaç Var!/ *A Series of Unfortunate Events (TV Series 2017–2019)


Aslı’nın Müzik Seçimi…

Hikaye Böyle Gidemez!.

Günün öneri yapımı olan Talihsiz Serüvenler Dizisi 2017-2019 ilk sezon 8. bölüme ait sekansları içeren “That’s Not How the Story Goes” şarkı sözleri Ludic Gamer‘e ait. Ve şarkıyla yapımdaki karakterlerin hislerini açığa çıkarıyor oluşu genellikle müzikallerin unsurlarından biridir. Mutluluğu kişinin arzularının tatmin olma hali olarak özetlersek seride yer alan dört karakterin hislerini Aslı’nda insanlığın dört farklı kategorisine artıfta bulunur. Neydi bunlar; kimi her hikayenin mutlu bitmeyeceğini kabullenir ve mutluluğa odaklanmaktan vazgeçer, kimi kendini mutlu etmek için çabalamak yerine başkalarının nasıl mutlu olduğuyla hayıflanmakla meşgul, kimi çizemediği sınırlar yüzünden maruz kaldığı suistameller denizinden çıkıp cehenneme aday olur ve son olarak empati eksikliğinden kaynaklı umarsız ve basiretsiz biri…

Mutluluk sorunsuz bir yaşam değil, onIarIa başa çıkabiIme yeteneği demektir.”

Jackson Brown

Merhametli ve iyi niyetli insanlarla yaşamaktır mutluluk. Ve cehennemi aratmayacak kadar kötülük ve gaddarlık olduğu sürece dünyada, ülkede, şehirde ve hatta evde, mutlu olmak mümkün mü? Velhasıl bu dünyanın en çok iyilere ihtiyacı var ve iyiliğe ve güzelliğe…

*ASLI’NIN DİZİ ÖNERİSİ…

Dizi adına tıklayarak İmdb Sayfasına ulaşabilirsin!

A Series of Unfortunate Events (TV Series 2017–2019) : Amerikan yapımı, kara komedi macera televizyon dizisidir. Netflix ürünüdür. Amerikalı yazar Daniel Handler, mahlası Lemony Snicket adıyla A Series of Unfortunate Events 1999 adlı kitap serisinden uyarlamır. Oyuncular Neil Patrick HarrisPatrick WarburtonMalina WeissmanLouis HynesK. Todd Freeman, Presley Smith, Dylan Kingwell, Avi Lake, Lucy Punch. ilk sezon 8 bölüm ve kitap serisinin ilk dört kitabından uyarlamadır. İkinci sezon 10 bölüm ve beşinci ila dokuzuncu kitaplardan uyarlamadır. Üçüncü ve son sezon, 7 bölüm ve kalan dört kitabı uyarlamadır. Yapım, Primmetime ödülü dahil 19 galibiyet ödülü, 46 adaylık ödülü kazandı.

Ebeveynlerini bir yangında kaybeden 3 çocuğun koruyucu aile evlerinde yaşam mücadelelerini ve yetimlerin mirasını ele geçirmeye çalışan Kont ile yaşadıklarıyla talihsizliklerle boğuştukları yaşam yolculuklarını anlatır.

“Uzaklara bakın, uzağa bakın! / Uzaklara bak, uzağa bak! / Bu şov akşamınızı, tüm hayatınızı ve gününüzü mahvedecek! / Her bölüm dehşetten başka bir şey değil! / Öylece uzağa bak! Sadece uzağa bak! Gözlerini başka yöne çevir!”

A Series of Unfortunate Events (TV Series 2017–2019)

A Series of Unfortunate Events (2004) filmi, kitap serisinin ilk 3 kitabından uyarlamadır. Devam filmleri çekilmesi planları suya düşünce bu dizi ortaya çıkar. O filmi izleyenlere bu diziyi baştan sona izlemelerini ve dolayısıyla o filmde yarım kalan serüvenlerin tamamına bu diziyle keşfetmekle yarım kalmış bir konuyu daha tamamlamanın keyfini ve hatta huzurunu yaşayacakları için şiddetle öneririm.

Bu film Psikoloji, Sosyoloji ve Felsefe biliminde öğrenci ve mezunlar için öneridir.

Aslı’nın Dizi Önerisi…

“Hava puslu, soğuk
Kırlar koyu kırmızı
Saman sarısı ölü yeşil
Kış gelmek üzere
Oysa ki gönül kışa girmeye hazır değil…”

Nazım Hikmet

Ah kış…

Değerlendirme: 0 / 5.
Aslı’nda Her Şey Aslı İçin…

En Çok İyilere İhtiyaç Var!/ *A Series of Unfortunate Events (TV Series 2017–2019)” üzerine 4 yorum

 1. Nazım’ ın bu dizelerine denk geldiğimde,
  Yani dostum 10.10.2013 de,
  Dökülmüştü aşağıdaki dizler dilime.
  Paylaşayım dedim izninle…

  Kış, pek bakmaz usta,
  Senin hazır olup, olmadığına,
  Aslında ne yaz, ne ilk, ne son bahar,
  Hiç biri bakmaz sana, bana,
  Gelir, üstüne üstlük, bir de geçer,
  Günler, aylar, mevsimler, yıllar,
  Şayet kaldıysa,
  Ve ancak kaldığı kadar,
  Zamanın, ömür çantanda…

  Liked by 2 people

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s