Hazanın Gözleri Dolmuş!/ *Ticket to Paradise (2022)


Aslı’nın Müzik Seçimi…

“Ama Bazen, Sadece Biliyorsun!”

Kanadalı pop şarkıcısı ve söz yazarı Forest Blakk, “I Saw Love” şarkısında; kalbimi çaldın diyor. Aşkla bakışlarımız buluştuğunda… Aşkı gözlerde bulana ne mutlu. Aşkı bulamadığında yüreğinde de gözlerin de hazan başlar… 3 doğruyu bulduğunda zamanı ertelemeden aşka sahip çıkmalı diyen bir film bile yapmışlar. Okumaya devam edip günün film önerisini okur ve ardından sıcak yaz zamanları fonuyla aşk hikayesini de izlersin.

“Solumdaki hüzünü.
Dudak kıvrımındaki hazanı.
Gözlerimdeki hüsranı,
Kimse bilmesin,
Görmesin diye
Ne çok gülmüşümdür sebepsizce…!”

Gülten Alp

“Babaannem derdi ki: İnsan, düşmanından, pişmanından korkmaz kızım, en çok kendinden korkar… Gücüne yenilmekten, düşüne bilenmekten, öcünde dirilmekten, var sandıklarında silinmekten, itilmekten, kakılmaktan, sövülmekten, kim bilir kimi zaman gereksiz övülmekten, ansızın tükenmekten, arttığını düşünürken, azaldığını fark etmekten, kıymet verip, verdiği kıymete gömülmekten korkar… Kalabalığa karışmaktan, yalnızlığa alışmaktan, dolup dolup taşmaktan, samimiyetsiz bakışmaktan, darılıp, barışmaktan, kendiyle savaşmaktan, “keşke”lere ilenip, “iyi ki” lere varamamaktan, dünleri silkeleyemeden yarınları adımlamaktan korkar… Anılan itin derdi, çomağa kalırmış. Kendinle barış kızım, önce kendinle barış… Korkunun ecele faydası olsaydı cennet de boş kalırdı, cehennem de… Her şey insanlar için… Hop diye çıkıp, pat diye düşmek de… Tasın, tarağın hamamda kalsın… Sen dünün terini şifa sayarsan, aklın başındaki yerini nasıl olsa bilir… Bırak kötü haber tellalı, defini kendi için çalsın…” Alıntı

Hazandan kışa yüzümüzü döndüğümüz bugünlerde yüzün gülmesini, gözlerin aşkla bakmasını diliyorum; hepimiz için… Kendinle barış, korkunu yen ve çomaklara rağmen ilahi emeklerinin karşılığını verir, inancına yaslan ve yolunda devam et diyen tüm babannelere de selam olsun!

*ASLI’NIN FİLM ÖNERİSİ…

Film adına tıklayarak İmdb Sayfasına ulaşabilirsin!

Ticket to Paradise (2022) : Ol Parker tarafından yönetilen ve Parker ile Daniel Pipski tarafından yazılan filmin yapımcılığını da üstlenen George Clooney ve Julia Roberts başrolde oynuyor. Film, 21 Ekim 2022 tarihinde vizyona girdi. İngiliz Amarikan Avusturalya ortak yapımı, romantik komedi filmidir. Eser, 104 dakika sürer.

Boşanmış iki ebeveyn, kızları Lily’nin yeni tanıştığı yerli yosun çiftçisi olan Gede ile evlenmeyi planladığını öğrendikten sonra Bali’ye gidip Lily’nin yirmi beş yıl önce yaptıkları hatayı yapmaması için düğünü sabote etmeye karar verirler.

“Neden güzel şeyleri erteleyelim!”

Ticket to Paradise (2022)

Romantik komedi severler için sevimli ve mutlu sonlu bir yapım, bu soğuk günlerde yürekleri ısıstıyor. Birbirlerine yakışan bu ikili ile keyifli, sıcacık filmi mutlaka izleyin. Aşk her daim genç hissettirir. Sonunu da seveceksin. Tüm babanne ve ananelerin de yüzlerine kocaman bir gülümseme garantilidir.

Aslı’nın Film Önerisi…

”Sevilen kadın bütün kadınların en güzeli değil midir?”

Balzac

Öyle..

Aslı’nda Her Şey Aslı İçin…

Hazanın Gözleri Dolmuş!/ *Ticket to Paradise (2022)” üzerine 13 yorum

  1. Hemen düzeltiyorum, bu arada sinemalarda izleniyor veya sinema kaydı olarak internette… 😁💞 (Arzu edersen benim izlediğim linki yazarım sana) 🙂

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s