Kendinle Bütün Olmak!/ *See (TV Series 2019–2022)


Aslı’nın Müzik Seçimi…

“Benim İçin Kapıyı Aç!”

Labrinth adıyla bilinen İngiliz şarkıcı Timothy Lee McKenzie tarafından seslendirilen “Kill For Your Love” şarkısının orijinal MV, günün seçkisidir. Aşkın için öldür… diye başlayan sözlerinde; söyle bana, seni bu kadar sessiz kılmak için ne yaptım ifadesine yüreğimi de bıraktım.

“Çocuk gibi ağladım. O kadar hiç, o kadar boş, manasız, öyle haksız yere senden uzağım ki.”

Nazım Hikmet

Değerini bir başkası üzerinden hesapladığında ve o diğerinden ayrı olmak kişiyi eksik bırakıyor. Oysa tek başına da tam ve bütünsün. Ve bir bütünün zıttı yoktur. Bütün anlaşılabilir ve fakat yargılanamaz. Bu bağlamda kendinle olmanın neşesi ve mucizesi paylaşılamaz amma velakin etkisiyle yaratacağın tepki de inanılmaz! (Konuyla ilgili bir içeriğe link bıraktım, bir tıkla ve bak bakalım daha neler anlatmışım…)

*ASLI’NIN DİZİ ÖNERİSİ…

Dizi adına tıklayarak İmdb Sayfasına ulaşabilirsin!

See (TV Series 2019–2022) : Amerikan yapımı, bilim kurgu aksiyon drama televizyon dizisidir. Senarist Steven Knight, yönetmen Francis Lawrence. Oyuncular Jason Momoa, Alfre Woodard, Sylvia Hoeks, Hera Hilmar, Christian Camargo, Archie Madekwe, Nesta Cooper, Yadira Guevara-Prip. Dizi Apple TV+ ürünüdür. 3. sezon, Ağustos 2022 tarihinde yayına girdi. 50 dakikalık 8 bölümden oluşan son sezon, Ekim ortasına kadar peyderpey yayına girecek. Ayrıca 2. sezonda en çok izlenen drama dizisi olarak Apple TV standartlarına dahil oldu. Yapım, Primetime ödülü dahil 7 galibiyet ödülü, 10 adaylık ödülü kazandı.

Kıyamet sonrası distopik bir gelecekte görme yetilerini kaybeden insanlığın hayatta kalma mücadelesini konu alır. Görme yeteneğinin bir sapkınlık olarak kabul edildiği bu zamanda, Kraliçeye ait ordular tarafından başlatılan cadı avıyla bu yeteneğe sahipler katledilir. Kaçmayı başaran bir adam, hikayenin geçtiği kabilenin kızını hamile bırakır ve dünyaya bu yetenekle doğan ikizler ise kabile reisi tarafından evlat edilip korunmaya alınır.

“Sessizlik yalan söylemek değildir.”

See (TV Series 2019–2022)

Serinin farklı hikayesi ve işleyişi, bilim kurgu severleri kendine bağladı. Eserin oyuncuları arasında kör oyuncuların da rol alması kurgunun gerçekçiliğini ortaya çıkarıyor. Cinsellik ve şiddet içerikli olduğunu da hatırlatırım. Keyifli izlemeler.

Aslı’nın Dizi Önerisi…

“Bizi görmek istedikleri gibi değilsek canları sıkılır.”

Paulo Coelho

Kendin olmaya izinli olduğunu sık sık hatırlatmalısın kendine…

Aslı’nda Her Şey Aslı İçin…

Kendinle Bütün Olmak!/ *See (TV Series 2019–2022)” üzerine 3 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s