Kıvamı Tutturan Tadını Çıkarsın!/ *Echoes (TV Mini Series 2022)


Aslı’nın Müzik Seçimi…

“Sadece Zamana İhtiyacım Var!”

Genç Ermeni şarkıcı ve söz yazarı Roza Kostandyan, Rosa Linn adıyla İtalya’da düzenlenen Eurovision Şarkı Yarışması 2022 tarihinde “Snap” şarkısıyla organizasyona katıldı. Çok sevilen bu müzik için hazırlanmış MV, günün seçkisi olarak ortaya çıktı. 22 Hazirandan beri atlatmaya çalıştığı ayrılık için çevresinin yersiz öğütlerine atıfta bulunmasını ve uyguladığı formülü çok sevdim. 1 – 2 – 3 …

”Değmiyor bazen, uğruna yorulduklarımız..”

Nazım Hikmet

İnsanın doğasında mıydı şu sık sık hüküm vermek. Bir sonraki film karesini görmeden; katil uşak demekten ve sonrasında yanılmaktan da bıkmadık. Velhasıl demem o ki; bizi yoran kişilerin bu eylemlere değip değmemesiyle yaftaladığımız etiketlerde değildi sorun. Problemin asıl kaynağı, içimizde tükenmiş enerjidir ve bunu tüketen pistte o dansı tek başına yapma inadımızdır. Hülasa ya senkron adımlara ya da aynı frekansta salınmaya odaklanmayı es geçmişizdir. Ve elbette dansa kalkmak istemeyeni zorla sürüklediğimizde ilk aralıkta sıvışması aşikardır. Çünkü ilişki dans etmeye benzer ve daima göz ucuyla partnerinle senkron olmasını beceremezsen, kıvamını tutturanın tadını çıkarmasını imrenerek izlersin.

*ASLI’NIN DİZİ ÖNERİSİ…

Dizi adına tıklayarak İmdb Sayfasına ulaşabilirsin!

Echoes (TV Mini Series 2022) : Dizinin adı ECHO∃S olarak dikkat çeker. Avustralya yapımı, gizem gerilim dram dizisidir. Yaratıcı Vanessa Gazy. Oyuncular Michelle Monaghan, Matt Bomer, Daniel Sunjata, Ali Stroker, Karen Robinson, Rosanny Zayas, Michael O’Neill, Celia Weston, Gable Swanlund, Jonathan Tucker. Tek sezonluk mini dizi 7 bölümden ve her bölüm 50 dakikadan oluşur. Netflix ürünüdür. Yapım Ağustos 2022 tarihinde yayına girmiştir.

Tek yumurta ikizleri olan kız kardeşlerin çocukluklarından beri bir sırrı paylaşmalarını konu alır. İkizlerden biri ortadan kaybolunca tüm sırlar açığa çıkmasıyla gerçeğe ulaşabilecek miyiz?

“İki kızkardeş. 
İki hayat. 
Bir Sır.”

Echoes (TV Mini Series 2022) sloganı

Yapımın hikayesini sevmeme rağmen oyunculuk ve prodüksiyon eksiklikleri ve hatalarından mütevellit izleyiciyi zorladığını da paylaşmalıyım. Kurguyu merak ettiğimden sonuna kadar ekran karşısında kaldım. Üstelik bu diziyi seçmemde en çok etkisi olan başrol oyuncusu Michelle Monaghan olmasına rağmen, okul müsameresi oyunculuğu kıvamıyla beni çok şaşırttı. Sonuç, hüsran. Velhasıl, kıvamını tutturamamışlar. Fazla beklentiye girmeden izlemek isteyenlere, ilginç hikayesinden dolayı bu yapımı yine de öneririm.

Aslı’nın Dizi Önerisi…

“Yaşam boyu ne çok şeyin yanından geçip gitmişizdir. Ne çok fırsatın, hayalin, insanın, ihtimalin.”

Murathan Mungan

Denk düşmek diye bir sihirli değnek var.

Aslı’nda Her Şey Aslı İçin…

Kıvamı Tutturan Tadını Çıkarsın!/ *Echoes (TV Mini Series 2022)” üzerine 3 yorum

  1. Güzele benziyor listeye eklendi… “Yaşam boyu ne çok şeyin yanından geçip gitmişizdir.” denmiş. Fark etsek zaten es geçmezdik. 😉💞

    Liked by 1 kişi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s