Masumiyetin Kanatları!/ *The Innocents (TV Series 2018)


Aslı’nın Müzik Seçimi…

“Sen Hala Masumsun!”

Taylor Swift tarafından seslendirilen “Innocent” adlı şarkı için hazırlanmış MV. Keşke şimdi bildiklerini o zaman görseydin diyerek hayıflanan ve Aslı’nda zihnin, hava gibi değiştiğini hatırlatırken kendinin masum olduğu daha hiç yara almadığı zamanlarına atıfta bulunuyor. Ve Yeni Eylüllerin Olacak diyerek de teselli ediyor. Sana da bana da yepyeni bir Eylül diliyorum sayın okuyucu…

“Elbette seni inciteceğim. Elbette beni inciteceksin. Elbette birbirimizi inciteceğiz. Ama bu varoluşun mutlak koşuludur. Bahar olmak, kışın riskini kabul etmek demektir. Var olmak, var olmama riskini kabul etmektir.”

Antonie de Saint Exupéry

Yaz mevsimini bitirmeye yarım ay kalmışken ve tükenmişliğin sıcak rüzgarında kavrulurken Eylülün serin yağmurlarında masum ve yepyeni bir sevinç balkonuma konar ve kim bilir o sakız sardunya güze girerken de pespembe coşar… Zamana ve evrene güveniyorum elbette en çok kendime! Filhakika masumiyetin halen kanatları var.

*ASLI’NIN DİZİ ÖNERİSİ…

Dizi adına tıklayarak İmdb Sayfasına ulaşabilirsin!

The Innocents (TV Series 2018) : Yaratıcıları Hania Elkington ve Simon Duric. İngiliz yapımı, doğaüstü gizem korku dram televizyon dizisidir. Yapım Netflix ürünüdür. Tek sezon ve  8 bölümden oluşan dizinin oyuncuları Sorcha Groundsell, Percelle Ascott, Guy Pearce, Sam Hazeldine, Nadine Marshall. Serinin 1 galibiyet ödülü, 1 adaylık ödülü vardır.

Babası tarafından baskı uygulanan gençkız, aşık olduğu okul arkadaşıyla birlikte ailelerinden ve kasabanın kasvetinden kaçmaya karar verirler. Ancak yolculuklarında genç kadının gizemli bir yeteneği olduğunu keşfederler. Tanımadıkları kişiler tarafından kaçırılmaya çalışılır ve cevaplanması gereken soruların peşlerine düşerler.

Öğrendikleri gerçeklerle sınanan aşıkların macerasını seveceksin. Bu yaşlarda güvenmek ve kandırılmak ne kolay. Bilim kurgu ve İngiliz yapımı olması izlemeye başlamamı sağladı ancak şimdi 2. sezon için beklemedeyim. Norveç kırsalı manzarasının eşlik ettiği sahneleri de çok sevdim. Ve daha birçok sorunun cevabı 2. sezonda saklı… Olur mu, olmaz mı bilinmezken hem de…

Aslı’nın Dizi Önerisi…

“Değer taşıyan tek bir hikaye vardır; o da bedelini sizin ödediğinizdir.”

Louis-Ferdinand Céline

Hesaplaşmalar Eylülde…

Aslı’nda Her Şey Aslı İçin…

Masumiyetin Kanatları!/ *The Innocents (TV Series 2018)” üzerine 4 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s