Kavuşmanın Bayram Günleri!/ *Easy Virtue (2008)


Aslı’nın Müzik Seçimi…

“Kapıyı Kapatma!”

Hırvat şarkıcı Goran Karan tarafından 2000 tarihine ait albüm şarkısı “Stay With Me” ile hazırlanmış günün öneri film sekanslarıyla hazırlanmış minik potpuri sahnelerin müzik videosuna buyurun.. Benimle kal, beni özlediğim yere götür diyen aşığa edilen bir çağrıya yataklık ediyor.

“Ben o yazdıklarımı ancak sana yazabilirdim.. Çünkü şu kâinat denen nesnenin içinde en çok sevdiğim yürek, üstüne en çok titrediğim insan kalbi, senin göğsündekidir..”

Nazım Hikmet

Evrenin bir araya getirdiği o büyülü aşka eren aşıklar için kaderin anahtarı o sihirli çekimin haricinde kendi kişisel dünyalarında da bir tamamlanma yaşadığı anlatılır. Sevginin ışığına bulanmış o çiftler en mutlu anlarını bu birlik içinde yaşayan masallara sahip olurlar. Bir efsaneyle anılan hayaller de biz kullara hep umut olur. Kavuşmanın bayram olduğu günler dilerim hepimize…

*ASLI’NIN FİLM ÖNERİSİ…

Film adına tıklayarak İmdb Sayfasına ulaşabilirsin!

Easy Virtue (2008) : İngiliz oyun yazarı Noël Coward tarafından yazılan Easy Virtue 1924 müzikal komedi oyunun ilk sinemaya uyarlaması yönetmen Alfred Hitchcock, Easy Virtue (1928) sessiz filmidir. Oyundan ikinci uyarlama filmi Türkçeye Evlilik Sınavı 2008 olarak tercüme edilmiştir. İngiliz yapımı, romantik komedi filmidir. Yönetmen Stephan Elliott, senarist ortağı Sheridan Jobbins. Oyuncular Jessica BielBen BarnesColin Firth, Kristin Scott Thomas. Film 97 dakika sürer. Yapım 2 galibiyet, 6 adaylık ödülü kazandı.

Genç bir İngiliz’in aceleyle evlendiği eşini, annesinin aileye uygun göremeyip aile içi mücadelelere konu olan komedidir.

“İlk evliliğim gençliğime mal oldu ve burada başka birininkini çalıyorum.”

Easy Virtue (2008)

Türkçe film adıyla epey farklı kavramlara oturtulmuştur, Hafifmeşrep yerine Evlilik Sınavı adıyla epey farklı gözle bakabilmeyi gerektirmiş. Ve bir anekdot daha eklersem ilk uyarlama Easy Virtue (1928) sessiz filmin yönetmeni Alfred Hitchcock ve romanın yazarı Coward otobiyografisinde de filmden bahsedilmez. Bir önemli olay ise film müziği, Jessica Biel tarafından The Easy Virtue Orchestra ile birlikte seslendirilir iki parça olarak piyasaya da sunulmuş. Bayram tatilinde keyifle izlenebilecek romatik filmi ilginize sunarım.

Aslı’nın Film Önerisi…

“Rüya hünerli bir sihirbazdır, varlıkların boyutlarını ve birbirlerine olan uzaklıklarını değiştirir, yan yana olan kişileri ayırır, birbirine uzaktaki kişileri kavuşturur…”

José Saramago

Rüyalarda kavuştuğunu başucunda bulman dileğiyle…

Kavuşmanın Bayram Günleri!/ *Easy Virtue (2008)” üzerine 8 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s