Hadi Evimize Gidelim!/ *Three Wishes for Cinderella (2021)


Aslı’nın Müzik Seçimi…

“Kim Yol Gösterecek?”

Astrid Smeplass, Norveçli şarkıcı ve söz yazarı Astrid S olarak bilinir “Når Snøen Smelter 2021” adlı şarkısını Külkedisi için üç dilek (2021) Norveç yapımı film sekanslarıyla hazırlanmış orijinal MV gecenin sonuna ekledim. Kar eridiğinde biri gelir, belki karları eriten güneşin belki de o gördüğün gülümsemenin içini ısıtan hissi evini bulmuşsun duygusu verir. Ve o ev için karlar erimişse yola çıkmanın vaktinin geldiğini hissetmek gibidir bulunmak.

“Seni seviyorum çünkü bütün evren sana ulaşmam için işbirliği yaptı…”

Paulo Coelho

Kaderin işbirliği ile seni bir araya getiren her olana ve olmayana teşekkür edip yola çıkma vaktidir. Sonuna geldiğini ve artık hiçbir şeyin değişmeyeceğinin küskünlüğündeyken bir bakarsın güneş açar, için ısınır. Teslimiyetinin müjdesini alacağının eminliği yüreğindedir. Hadi evimize gidelim!

*ASLI’NIN FİLM ÖNERİSİ…

Film adına tıklayarak İmdb Sayfasına ulaşabilirsin!

Three Wishes for Cinderella (2021) : Norveç Litvanya ortak yapımı, peri masalı aile fantezi filmidir. Yönetmen Cecilie A. Mosli. Yazar Bozena Němcová tarafından yazılan Sindirella için Üç Dilek isimli kısa öyküden uyarlanmıştır. Senaristler Anna Bache-WiigKarsten Fullu, Kamilla Krogsveen. Oyuncular Astrid SCengiz Al (Türk asıllı Norveçli oyuncu, Norveç yapımı Skam TV Series 2015–2017 adlı dizide rol alır.), Ellen Dorrit Petersen, Thorbjørn Harr, Nasrin Khusrawi, Nils Jørgen KaalstadSjur Vatne BreanIngrid Giæver. Film 87 dakika sürer.

Tři oříšky pro Popelku (1973) Çek yapım, senaristi František Pavlíček, yönetmeni Václav  Vorlíček‘tir. Çek efsanevi peri masalının İskandinav tekrar uyarlama, modern Norveç versiyonu olarak 50 yıl sonra Norveçlilere özgü gerçekleştirilmiş hikayesi güncel farklılıklarla izleyicisine sunulur.

Norveçli şarkıcı Astrid için izledim. Modern bir kuzeyli masal filmine uygun bir gece olduğunu düşünerek, müziklerinin de geceye akmasına izin verirsen bunu seveceksin…

Aslı’nın Film Önerisi…

“Yoruldum biraz, gökyüzüne bakalım mı?”

Ahmet Erhan

Bulutların ferahlığına sığınalım…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s