Değişen Yaşamın Döngüsü!/ *The Fall (TV Series 2013–2016)


Aslı’nın Müzik Seçimi…

“Sadece Eve Gel!”

Brian Fennell tarafından kurgu solo ismiyle anılan ve Galce ”basit” manası taşıyan SYML adıyla bilinen Amerikalı müzisyenin terapötik şarkılarından biri olan “Where’s My Love“, Aslı’nda opere olacak çocuğu için yaratılan bir parçaymış. Bu tür derin müziklere aşkımı bulaştırmasam olmazdı, paylaşmak istedim. Güzün hırkasını giymiş Bahara gelsin.

“Garip değilim, ama kötüyüm. Böyle olurum bazen. Canım hep ağlamak ister.”

Tolstoy – Anna Karenina

Sadece iklimlerin mi döngüsü değişti? Gençliğin, eğitim ve çalışma hayatının, ilişkilerin kısacası yaşamın yeni sarmallarını yeniden düzenlenmesi gereken zamanlardayız. Kasım kılıklı Mayıs ayına bayram tatilleriyle başlayacağız. Değerlendirmek için dizi önerim var.

*ASLI’NIN DİZİ ÖNERİSİ…

Dizi adına tıklayarak İmdb Sayfasına ulaşabilirsin!

The Fall (TV Series 2013–2016) : Yaratıcısı Allan Cubitt. Oyuncular Gillian Anderson, Jamie Dornan, John Lynch. İngiliz İrlanda ortak yapımı, suç gerilim dram dizisidir. Netflix ürünüdür. Bafta dahil 10 galibiyet 24 adaylık ödülü kazandı.

BTK (“Bind, Torture, Kill”) seri katili olarak bilinen Amerikalı Dennis Lynn RaderBTK (bağlama, işkence etme, öldürme tanımını kendisine verdiği kısaltmadır.) BTK Strangler 1974-1991 tarihlerinde öldürdüğü 10 maktul için polise ve gazetelere gönderdiği, katlettiği anlar ile ilgili detayların anlatıldığı alaycı mektuplardan 2005’de tutuklanır ve suçunu kabul eder. Halen onaylanmış 10 ayrı müebbet hapis cezası çekiyor. Senaryo bu hikayeye dayanıyor.

“Kadınlar neden duygusal ve ruhsal olarak erkeklerden çok daha güçlü? Çünkü temel insan formu kadındır. Erkeklik… bir tür doğum kusurudur.”

The Fall (TV Series 2013–2016)

İngiliz yapımları gerilim ve suç konusunda gerçekten çok iyiler. Haftasonuna planlanabilir ve soğuk tatilin sıcacık evde keyfi de çıkabilir.

Aslı’nın Dizi Önerisi…

“Zor yola, kolay kişilerle çıkmak en büyük hatadır.”

Bukowski

Tüm yollarımız kolaya evirilsin…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s