Vasati 40 Çöpten Öte!/ *Ocean’s Eight (2018)


Aslı’nın Müzik Seçimi…

“İzin Ver Uyuyayım!”

Winter Aid adlı gruba ait “The Wisp Sings” adlı şarkı için hazırlanmış müzik videosu, günün enerjilerine eşlik ediyor. Bir ormanın iç çekmesi metaforunda Nisan’ın bitişine bağlayarak dinlenmek istiyorum. Piyano tınılarının üşütmesine izin vermeden kanepede bir filme sığınarak…

“Ya sana çok yakın ya senden çok uzak olmalıydım.”

Ümit Yaşar Oğuzcan

İlişkide orta yolu bulmak ortalama tatminine yol açması handikabıyla vasatlık yaratabilir. Oysa sosyolojik tüm detayların dışına çıkabilen sevgiliyle, okyanusta yolculuğu andırır hayat. Her karar kritik, her rota envanter kontrolünü gerektirir. Bu bağlamda vasati 40 çöpten öte bir yaşamı ömre verir! Ortalamanın tek işe yaramadığı zemin, ilişkilerdir…

*ASLI’NIN FİLM ÖNERİSİ…

Film adına tıklayarak İmdb Sayfasına ulaşabilirsin!

Ocean’s Eight (2018) : Yönetmen Gary Ross, Olivia Milch ile senarist ortaklığı da yapmıştır. Amerikan yapımı, soygun komedi filmidir. Yaratıcısı Steven Soderbergh tarafından Ocean film üçlemesi (Ocean’s Eleven (2001), Ocean’s Twelve (2004), Ocean’s Thirteen (2007) filmler serisidir.) denilen üç devam filmlik serinin devamı olarak dördüncü film olarak sunuldu. Oyuncular Sandra BullockCate Blanchett, Anne Hathaway, Rihanna, Sarah Paulson, Awkwafina, Mindy Kaling, Helena Bonham Carter. Film 110 dakika sürer.

Ve bu yapımda sekiz ünlü kadın New York Metropolitan Sanat Müzesi‘nde bir soygun planlar ve de gerçekleştirir. 

“Yani şüpheli gibi görünen beş masum insan var ve şüpheli olması gereken ama olmayan biri. O boyundan, senin boynundan 150 milyon doların çalındığı tuvalet dışında müzenin her santimini gösteren kameralarım var.”

Ocean’s Eight (2018)

Soygun filmlerinde alışık olduğumuz eril görüntü yerine dişil enerjinin öne çıkarıldığı yapımın özellikle çok tanınmış ve sevilen oyuncularla izlemek toplu keyif verebilir. Devam filmi olarak tek farkı bu kadınsılık ve başka da farkı olmayan özelliğinden mütevellit vasatidir. Keyifli izlemeler.

Aslı’nın Film Önerisi…

“Ne harikayım, ne berbat. Kibrit kutularının sırtındaki kelimeyim ben: Vasat.”


Muhtelif Evhamlar Kitabı, Ömür İklim Demir – Vasati 40 Yaş Öyküsü

Eksiği fazlasıyla kabule geçtiğinizde kapınızı çalar şu vasati 40 çöp, dikkat!

Vasati 40 Çöpten Öte!/ *Ocean’s Eight (2018)” üzerine 8 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s