Hayat Güzel Özellikle Kafan Güzelken!/ *6 Underground (2019)


Aslı’nın Müzik Seçimi…

“Hiçbir Şey Hakkında Endişelenmek İstemiyorum!”

Danimarkalı grup Scarlet Pleasure tarafından seslendirilen “What A Life” şarkısı Druk (2020) filminden son sahnede ve çok sevildi. Filmi izlemeyenlere şiddetle öneririm. Mavi film adına link bıraktım, tıklayarak ulaşabilirsin. Şarkıyı, bir de filmi izledikten sonra dinle, bayılacaksın. MV, bu filmin son sekanslarından oluşturulmuş ve film kurgusu için muhteşem bir son sahne ile felsefesine uygun bir kapanış olmuştu. Güzel filmdi ve güzeli herkes sever!

“İçimden şehirler geçiyor, sen her durakta duruyor, inmiyorsun.”

Oğuz Atay

Güzel şehirlere gidelim, güzel trenlere binelim ve yalnızca güzel duraklarda o güzel insanlar için inelim. Sanırım bu hayat sadece güzelken çekilir hale geliyor; işin güzelken, paran güzelken, ilişkilerin güzelken, arkadaşların güzelken, evin güzelken, eşin güzelken, kendin güzelken yani kafan güzelken… Güzelliklerin kıymetini bilene denk düşelim, hazır ülkem de güzelken!

*ASLI’NIN FİLM ÖNERİSİ…

Film adına tıklayarak İmdb Sayfasına ulaşabilirsin!

6 Underground (2019) : Yönetmen Michael Bay, senaristler Paul Wernick, Rhett Reese. Amerikan yapımı, aksiyon gerilim filmidir. Oyuncular Ryan ReynoldsMélanie LaurentManuel Garcia-RulfoAdria ArjonaCorey HawkinsBen Hardy, Dave Franco. Film 128 dakika sürer. Yapımın 2 galibiyet, 11 adaylık ödülü vardır. Netflix ürünü olarak Aralık 2019 tarihinde yayına girdi. Devam filmi planlansa da bu filmin eleştirileri yüzünden iptal edildi.

Kendisi gibi ölü ilan edilen bir grup oluşturan gizli bir zenginin, dünyanın gizli kötülerine karşı açtığı mücadelede ilk görev; bir diktatöre darbe yaparak o yönetimden ülke halkını kurtarmaktır.

“Çok güzel bir takım elbisenin gücünü asla hafife almayın.”

6 Underground (2019)

Reynolds için izlemeye değer bulup başladığım film, ciddi bir komedi yapımı olarak karşıma çıktı. Hiç şaşırmadım, başrol oyuncusundan ötürü… Son teknolojik ürünlerle eski sistemin başına bela olabilecek ve adalet isteyen bir avuç özel insanın ideasını savunmasını, alt metinlerde geçen günümüz insanının adil dağılım felsefesinin işleyişini de sevdim. Ve eğlenceliydi.

Aslı’nın Film Önerisi…

“Beyinlerimiz savaşsın isterdim ama görüyorum ki siz silahsızsınız bayım!”

Franz Kafka

Akıllı ol.. Yoksa aklını alırım…

Hayat Güzel Özellikle Kafan Güzelken!/ *6 Underground (2019)” üzerine 8 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s