Bu Güzel Bir Suç!/ *The Power of the Dog (2021)


Aslı’nın Müzik Seçimi…

“Sana Her Şeyi Verdim!”

Tamer olarak bilinen Amerikalı müzisyen Grayson Sanders adlı folk şarkıcının “Beautiful Crime” şarkısı, günün önerisi The Power Of The Dog 2022 filminin sekanslarıyla hazırlanmış ve aynı zamanda bu film müziği olarak piyasaya sunulmuştur. Sana her şeyi verdim ve bu bir güzel suç diyen sözleriyle aşkın yücelmiş haline everilişini ve fakat gerçekliğe aykırılığın da kabulünü hüzünle anlatıyor.

“Oysa ben bütün vaktimi, bütün vaktimden daha çoğunu: Yeryüzünün bütün vakitlerini sana ayırmak istiyorum…”

Franz Kafka

Eğer elini tutabilseydim ve eğer anlayabilseydin diye dile getirdiği imkansız olan birliktelikte yanık aşkın tesellisinin güneşle gelmesi hülasa her gece alevlenmesi ters bir paradoksu ortaya çıkarır. Bu, sona ermesi gerekiyor ve bunu bilerek başladık; ruhumu kurtaracaktı ve bedeli olursa ne olursa olsun razıydım. Müzik ve sözler oldukça derin, bu derinlikteyken hazır buyurun filmine geçelim.

*ASLI’NIN FİLM ÖNERİSİ…

Film adına tıklayarak İmdb Sayfasına ulaşabilirsin!

The Power of the Dog (2021) : Yönetmen ve senarist Jane Campion. Avustralya Yeni Zelanda Yunan İngiliz Amerikan uluslararası ortak yapım, Western psikolojik drama filmidir. Yazar Thomas Savage tarafından yazılan The Power of the Dog 1967 adlı romandan uyarlamadır. Oyuncular Benedict CumberbatchKirsten DunstJesse Plemons, Kodi Smit-McPhee. Yapım Aralık 2021 tarihinde yayına girdi. Netflix ürünüdür. Film, 2021’in en iyi on filminden biri olarak kabul gördü. Oscar, Altın Küre, Critics’ Choice dahil 254 galibiyet ödülü, 308 adaylık ödülü kazandı. Ayrıca Amerikan Film Enstitüsü tarafından 2021’in en iyi filmlerinden biri olarak seçildi. Film 126 dakika sürer.

Aşk, keder, küskünlük, kıskançlık, erkeklik ve cinsellik gibi konuları işleyen Batı Amerika topraklarında geçen bir hikayedir.

“Biz ulaşılamaz değiliz.”

The Power of the Dog (2021)

Cumberbatch, rolü için bir aya yakın bir çiftlikte ata binmeyi, ip atmayı, boğaları hadım etmeyi ve banjo çalmayı öğrendi. Bu zaman zarfında ve çekimler boyunca bildiği dünyayla iletişimi özellikle kesildi, yönetmen bu konuyu özellikle kurguladı. Rolünün gerçeğe çevrilmesi hem filme hem yönetmene ve elbette başrol oyuncusuna ödüller ve takdir ile geri döndü. Doğru hedefe, doğru proseslerle azmin ve odaklanmanın doğal neticesi olarak da kabul edilebilir. Çocukluğum pazar sabahları TV de yayımlanan Western filmlerine istinaden yarın kahvaltı sonrası öneririm. Keyifli izlemeler.

Aslı’nın Film Önerisi…

”Ne içimdeki sokaklara sığabildim. Ne de dışardaki dünyaya.”

Sabahattin Ali

Dar geliyorsa yürek, dünyam genişlemeye çalışıyordur belki de…

Bu Güzel Bir Suç!/ *The Power of the Dog (2021)” üzerine 4 yorum

 1. That is such a film. I liked it very much. The music by Tamer is great (also heard in the TV show Daredevil). The original score of “Power of the dog” is also a great piece of good music, done by Jonny Greenwood (great composer and member of Radiohead).
  Beautiful choice. Many thanx.

  Liked by 1 kişi

 2. I listened to the music you mentioned. Thanks for the warning. The editing of the movie, the acting and the scenery are magnificent and of course the soundtrack… I was motivated when I saw your comment, thank you and have a nice day. 😉

  Liked by 1 kişi

 3. You’re so kind, thank you. I guessed you liked very little of the music I shared. I tried my luck again and I guess I made you say “maybe”… 😉 😁

  Liked by 1 kişi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s