İnsan Yandıkça Pişer!/ *Inventing Anna (TV Mini Series 2022)


Aslı’nın Müzik Seçimi…

“Senden Bahseden Rüyalarım Var!”

PIEDBOIS olarak bilinen Pascal Piedbois Levy tarafından çıkarılan 2019 albüm şarkılarından biri olan “La nuit” ile Marie Madeleine dans la grotte adlı Magdalalı Meryem Mağarada olarak da bilinen ve ressam Hugues Merle (1822-1881) tarafından 1868 tarihinde yaptığı tablonun fon olarak kullanılarak hazırlanmış müzik videosuyla sevgilinin yokluğu ile sınanan adamın yüreğinde, daha bir kova suyu henüz üzerine dökmeden biraz önce, sıcacık sevgiyi hissediyorken ki özlemini anlatır.

“Silmeye alışkın insanlardık. Önce gözyaşımızı sildik, sonra birbirimizi…”

İlhan Berk

Fazla ısınan her eşyanın prensibiyle yanan yürekleri söndürmek için basit teknik olan bir kova suyla yaklaşımda bulunulduğunda kişi ilk tepki ferahlar. Heyhat o “cos!” sesi akabinde hislerin değişmesinden mütevellit algıları da değiştiğinden mevcut duruma ılık yani akli yaklaşmayı başarır da o yandığı anların özlemin hevesini bir sonraki adımda bilinçsizce tekrar aramaya başlar. Çünkü insan yandıkça pişer!

*ASLI’NIN DİZİ ÖNERİSİ…

Dizi adına tıklayarak İmdb Sayfasına ulaşabilirsin!

Inventing Anna (TV Mini Series 2022) : Gazete editörü Jessica Pressler tarafından yazılan New York’taki “Anna Delvey New York’un Parti İnsanlarını Nasıl Kandırdı” adlı makalesinde bahsettiği gerçek adı Anna Sorokin olan 20’li yaşlarında, 2017 yılında, Amerika Birleşik Devletleri büyük finans kurumlarını dolandırdığı davanın hikayesini de yazdı ve bu kitaptan uyarlanan Hustlers (2019) filmin akabinde ünlü yapımcı ve senarist Shonda Rhimes tarafından dizi olarak yaratıldı. Amerikan drama mini dizisidir. Yapım, Şubat 2022 tarihinde Netflix ürünü olarak yayına girdi. Oyuncular Julia Garner, Anna Chlumsky, Aryan Moayed, Katie Lowes, Alexis Floyd, Anders Holm, Anna Deavere Smith, Jeff Perry, Terry Kinney, Laverne Cox. Seri tek sezon ve 9 bölüm olarak servis edildi.

Instagram efsanesi Alman mirasçı Anna Delvey davasını araştıran muhabir Jessica Pressler tarafından yazılan gazete makalesinin hikayesidir.

Her bölüm şu sözle başlıyor: “Bu hikayenin tamamı tamamen gerçek. Tamamen uydurulmuş kısımlar dışında.”

Inventing Anna (TV Mini Series 2022)

Popüler kişilerin zenginlikleri ve suçlar konusunda yapılmış ve her ne kadar kurgusu gerçeğe dayansa da dizinin muhabirin gözünden anlatılmasıyla daha karışık bir o kadar da ilerleyen hikayede pek daha anlaşılır, dolayısıyla takip etme heyecanıyla izlenen esere genç kız yapımı sanıp da ertelediğim için üzüldüm açıkçası, bilgine.

Aslı’nın Dizi Önerisi…

“Kadınların katılmadığı bir mücadele başarıya ulaşamaz.”

Maksim Gorki

Adem oğlu kelamının ataerkil anlatımından uzak duralım.

İnsan Yandıkça Pişer!/ *Inventing Anna (TV Mini Series 2022)” üzerine 4 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s