Yürüdüğün Yol Kimin Seçimi?/ *Chosen (TV Series 2022)


Aslı’nın Müzik Seçimi…

“Bu Müzik Değil, Hayat Bu, Bunun İçin Yaşıyorum!”

İtalyan rock grubu Måneskin tarafından seslendirilen “Chosen” adlı şarkısını, paylaştığım bu orijinal müzik videosunu dinlerken seçilmiş bir adamın hayata karşı tavrının altında yatan kibrin, gençliğin delikanlılığına yorup gülümseyebilmeli… Eurovision Şarkı Yarışmasında dikkat çeken İtalyanların egosuna kabul verdim. (Måneskin, Danca Ay ışığı demekmiş… Meraklılar için paylaşmadan geçmeyeyim dedim.)

“Yol, kendine bir yer bulamamış kişinin özlemidir.”

Oruç Aruoba – Yürüme

Bazen zihnini maniple edecek kadar sisli bir özlem ruhunu zapt edip yaşam amacına doğru kişiyi ittirir. Ki çoğu zaman bu itkiyi yok sayıp mevcut düzenimizi korumaya çabalarız. Ve bu direncin sonunda ellerimizde olanlarla vardığımız nokta, kendimizi anlamsız hissetmemize neden olur. Özlediğin yollara varmanın neşesi ancak takip etmen öğretilmiş kalıplara rağmen kendini seçmenle mümkün olur. Bu bağlamda yürüdüğün yol kimin seçimi; bunu bir daha düşün!

*ASLI’NIN DİZİ ÖNERİSİ…

Dizi adına tıklayarak İmdb Sayfasına ulaşabilirsin!

Chosen (TV Series 2022) : Yaratıcıları Jannik Tai MosholtKaspar Munk, Christian Potalivo. Oyuncular Malaika Mosendane, Andrea Heick Gadeberg, Andreas Dittmer. Danimarka yapımı, bilim kurgu gizem dram dizisidir. Ocak 2022 tarihinde Netflix yapımları arasına yayına başladı. Tek sezon 6 bölümdür ve bölümler 40 dakika sürer.

Meteor çarpan bir kasabanın ününün arka planını merak eden bir genç kızın araştırmaları okulun inekleriyle bir araya getirir. Şüphe ve sorgulamaları hiç tahmin etmedikleri bir kabusla karşılaşmalarına neden olur.


“En önemlisi: Biz neyiz veya ne olduğumuzu hissediyoruz?”

Chosen (TV Series 2022) Sloganı

Soruların cevaplarına hazır olmadan yapılan sorgulamalarla baş başa kalan gençlerin, dünyanın kurtuluşuna hizmet etmesi için seçilmiş lise öğrencisi genç kız ile ilgili keyifli bir bilim kurgu dizisinin tüm bölümleri bir gecede izlenebilecek kadar gerilimli ilerliyor. Devamı olabilir şeklinde bir sona varıyor. Meraklılara tavsiye ederim.

Aslı’nın Dizi Önerisi…

“Herkes yüreğine yakın yürüsün…”

Dostoyevski

Ve o yol da açık olsun!

Yürüdüğün Yol Kimin Seçimi?/ *Chosen (TV Series 2022)” üzerine 4 yorum

  1. “Herkes yüreğine yakın yürüsün…” se Dünyada sorun kalmaz zaten.
    Ve o yol da açık olsun! sa olmuyor sen açsan tıkayan oluyor. Rahat yok anacım. Sen sen ol yeter. 😉💞

    Liked by 1 kişi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s