Gölge Kişinin Hükmü Yoktur!/ *Polar (2019)


Aslı’nın Müzik Seçimi…

“Birkaç Sözle Anlatılmaz!”

Hintli şarkıcı Shreya Ghoshal ile Pakistanlı müzisyen Rahat Fateh Ali Khan tarafından seslendirilen “Teri Meri” adlı Hintçe şarkı ile hazırlanmış müzik videosu, bir oğlan ile kızın hikayesini anlatıyor. Seninle benim, benimle senin aramda olan büyük aşk hikayesini dile getirmelerine ve ezgisine kalbimi bıraktım. Özet, tüm hikayeyi temsil edecek kelime ve algıya sahiptir ancak hikayeyi temsil etmeden sadece fikir verir. Bilgi sahibi olmak için tamamını okumakla bile yeterli olmayabilir. Bir hikaye ile senin hakkında fikir sahibi olanlara gülümse ve onların fikriyle hikayeni baştan yazmaya kalkma e mi?

“Seni senden çalmışlar. Ne derin yalnızlık.”

Sohrab Sepehri

Aramızda olanın diğerleri tarafından yorumlanmasına öncelik verirsen kendini unutursun. Kendinin varlığı ilişkiye girdiklerin tarafından çizilir ve onaylanır. Sınırlılıklar ve aslını ortaya koymanın formülünü öğretilere uyumlarsan kendini bir siluete çevirirsin. Gölge kişinin hükmü yoktur, bunu böyle bilesin!

*ASLI’NIN FİLM ÖNERİSİ…

Film adına tıklayarak İmdb Sayfasına ulaşabilirsin!

Polar (2019) : Yönetmen İsveçli Jonas Åkerlund. İspanyol çizgi roman yazarı Víctor Santos tarafından yaratılan Polar: Came From the Cold 2013 adlı çizgi romanı Polar kitap serilerinden 2. sine dayanır. Senaryo Jayson Rothwell tarafından yazılır. Amerikan Kanada Alman ortak yapımı, aksiyon gerilim suç dram filmidir. Oyuncular Mads MikkelsenVanessa HudgensKatheryn Winnick, Matt Lucas.  Film 118 dakika sürer. Yapım 1 adaylık ödülü kazanır. Netflix ürünüdür.

50 yaşından sonra emekliye ayrılan suikastçının işvereninden alacakları nedeniyle hakkında ölüm ilanı çıkarılması ve buna rağmen hakkını almaya çalışmasını konu alır.

“İş seni öldürmezse, Emeklilik öldürür.”

Polar (2019)

Filmin konusuna bakmadan aktörü görünce izlediğim yapımlardan biri olarak çok beğendim. Karanlık dünyanın elemanlarının da son kullanma tarihinde yük olmasının trajikomik anlatımı bol şiddet ve karma borcunu ödeme içeriyor oluşunu romantik buldum. Aksiyon severler önden buyursun o halde…

Aslı’nın Film Önerisi…

“Kitaplar gibiyiz. Çoğu insan sadece kapağımızı görüyor, azınlık sadece tanıtımı okuyor, birçok insan eleştirmenlere inanıyor. İçeriğimizi ise çok az kişi bilecektir.”

Emile Zola

İçeriğimizi okuyanlara, bilenlere selam olsun!

Gölge Kişinin Hükmü Yoktur!/ *Polar (2019)” üzerine 9 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s