İkiden Çıkan Birin Sıfırı!/ *Special Correspondents (2016)


Aslı’nın Müzik Seçimi…

“Ama Asla Yalnız Olmayacaksın!”

ZAYN ve SIA adlı şarkıcıların ortak seslendirdikleri “Dusk Till Dawn” adlı şarkıya uygulanan, yavaşlatılıp üstüne yankılaştırılıp  servis edilmesine denilen Slowed & Reverb tarzıyla hazırlanmış MV, gecenin sesiyle dans eder nitelikte. Arka planda LA CASA DE PAPEL (TV SERİES 2017-2021) dizi, JOKER (2019) film sekansları görüntü olarak eklenmiştir.

“Aşkın matematiği farklıdır Lavinia. İkiden bir çıkınca sıfır kalır…”

Özdemir Asaf

Kaybolan tüm günler ve hisler adına artık bizim de yok olduğumuzu biliyor musun? İkimizden birinin olmadığı bu dünyaya kıyam ettiğinin farkında mısın? Varlığımız olmadığı tüm geleceğe ait dünyaları uzay boşluğuna göndermeye bu kadar istekli olmanın zalim nedeni ne ola ki?

*ASLI’NIN FİLM ÖNERİSİ…

Film adına tıklayarak İmdb Sayfasına ulaşabilirsin!

Special Correspondents (2016) : Yönetmen, senarist ve başrol oyuncusu Ricky Gervais ile diğer oyuncular Eric Bana, Vera Farmiga, Kelly Macdonald, Kevin Pollak, Benjamin Bratt, America Ferrera, Raúl Castillo. Kanada Amerikan ortak yapımı, hiciv komedi filmidir. Yapım 100 dakika sürer. Yönetmen Frédéric Auburtin tarafından üretilen Special Correspondents (2009) Fransız filminin yeniden uyarlamasıdır.

Güney Amerika’ya görevli gönderilen iki radyo gazetecisinin trajik komik görev icabı takip ettikleri olaylar örgüsünün gerçeğinden az farklısını konu alır.

Claire Maddox : Bu bir filmin sonu gibi.

Ian Finch : Düşük bütçeli bir film belki.”

Special Correspondents (2016)

Türkiyenin Cem Yılmaz’ı olarak bildiğimiz İngiliz komedyen ve yönetmen Ricky’nin keyifli yapımlarından olan filmin nüktedanlığı günümüz coğrafyasına da pek uygun. Veya günümüz dünyasına diyerek kitleyi genişletmem gerekir. Filmde her ne kadar “öyle oldu işte…” gibi işlenen konu, “bu sefer de böyle olsun canım..” gibi de dile gelebiliyor kurgusal olmayan yaşamımızda. İzleyelim de az gülelim, ağlayacak halimize.

Aslı’nın Film Önerisi…

”Adaletin olmadığı yerde ahlak da yoktur.”

Montaigne

Günümüzün kaybına fail bulundu.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s