Eflatun Menekşenin Küskünlüğü!/ *Once Upon a Time (TV Series 2011–2018)


Aslı’nın Müzik Seçimi…

“İdeallerimi Gölgelendiriyorum!”

Kazakistanlı müzisyen Pavel Kashin tarafından seslendirilen “Esce nemnogo” adlı şarkısına hazırlanmış müzik videosu güne neşe veren sürrealist Rus ressam Michael Cheval imzalı absürt tablolarıyla ilettiği mesajında fısıldıyor “İzleyici, sunduğum dünyayı anlama arzusuna sahip olmalı ve böylece ufkunu ve bilincini genişletmeli. Bir izleyicinin beni anladığını gördüğümde, oyunumu oynama arzusu olduğunda her zaman mutlu oluyorum” Ve şarkının mırıltıları devam ediyor, biraz daha zamanımız olacak; sanki apartmandaki duvar kağıdına bakıyormuşum gibi basit hayaller ve düşüncelerimizle…

“Sevdalı bir menekşe tanırdım. Eflatun, özgürlükte açan. Başkasının sevinci, Onun da sevinciydi.”

Behçet Aysan

Sadece özgürlüğün içinde olanlar verebilir üstelik sınırsızca.. Oysa bir dönem sonra anlar ki her şey sınırlı olan bu yaşamda kendine verebilecekleri tükenir ve küser kalır bir saksıda. Kışın ortasında bir balkonda…

*ASLI’NIN DİZİ ÖNERİSİ…

Dizi adına tıklayarak İmdb Sayfasına ulaşabilirsin!

Once Upon a Time (TV Series 2011–2018) : Yaratıcıları Edward Kitsis ve Adam Horowitz. 7 sezon, 155 bölümlük, Amerikan yapımı, fantastik macera romantik drama televizyon dizisidir. Türkçeye “Bir Varmış Bir Yokmuş (2011-2018)” olarak tercüme edildi. Yapım Netflix ürünü olup Primetime Emmy, Satellite dahil 13 galibiyet, 95 adaylık ödülü kazandı. Oyuncular Jennifer Morrison, Jared S. Gilmore, Andrew J. West. Gösterinin karakterlerinin çoğu, Alman dilbilim akademisyenlerinden Jacob ve Wilhelm Grimm adlı kardeşlerin derledikleri folklorik masalların referansı ve Danimarkalı yazar Hans Christian Andersen tarafından derlenmiş 156 peri masalının kitaplarında yer alan Batı edebiyatını folkloru, efsaneleri, Yunan mitolojisini, The Walt Disney’in yarattığı karakterlerin temsili ve evrenleri yer alır.

“İnsanları kendilerine ve kendilerinin en iyi versiyonlarına inanmaya ve hayatlarına sahip çıkma umuduna teşvik eden bir amacı” olduğu söylenerek olay örgüsü İki farklı gerçeklik arasında; peri masallarının geçtiği fantastik dünya ile kurgusal bir sahil kasabasında kuruludur. 

“Herkes Mutlu Sonunu Hak Eder.”

Once Upon a Time (TV Series 2011–2018)

Bu dizinin devamı niteliğinde, yazar Lewis Carroll tarafından oluşturulan Alice’s Adventures in Wonderland 1865 adlı romanından uyarlama bir yan yapımın üretilmesine de eşlik etti: Once Upon a Time in Wonderland (2013) dizi adıyla ve 13 bölümde, günümüzde tekrar hayat bulan Alice ve Once Upon a Time (TV Series 2011–2018) evreninde geçiyor ancak içeriği gereği çocuklar değil yetişkinler içindir.

Aslı’nın Dizi Önerisi…

“Pozitif düşüneceksin, hayata sımsıkı sarılacaksın. İşinden kafanı kaldırıp sevdiklerinle vakit geçireceksin. Sev ki, hücrelerin yenilensin. Sana enerji vermeyecek hiç kimseyle de birlikte olma…”

William SHAKESPEARE

Sevginin tılsımıyla yarattığım masalsı dünya..

Eflatun Menekşenin Küskünlüğü!/ *Once Upon a Time (TV Series 2011–2018)” üzerine 2 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s