Safımız Belli Olsun!/ *A Walk in the Clouds (1995)


Aslı’nın Müzik Seçimi…

Bence bırakmanın zamanı geldi

Amerikalı müzisyen Billie Eilish’in ağabeyi Baird O’Connell, sahne adı FINNEAS olarak ürettiği “Someone Else’s Star” adlı şarkının MV geceye gelsin. Bazen başka birinin Yıldızına dilek diliyor bulursun kendini… Ve evren sana sorar Napıyorsun?

“Ne kadar yürürsen yürü; arkanda bıraktığın yol kadar güçlü, ve henüz yürümediğin yol kadar zayıfsın.”

Boris Vian

Yürüyelim arkadaşlar! Dolunayın ardındaki günler ve 2022 yılının ilk ayını bitirmeye çalıştığımız bugünlerden o çıkmak istediğimiz ufuklara atalım adımları. “Yol görünmüyor ki yürüyelim” dersen ormanda çıkan yangına ağzıyla su taşıyan karıncanın sözüyle sana cevap verebilirim “Ben de biliyorum işe yaramayacağını, fakat maksat safımız belli olsun!”

*ASLI’NIN FİLM ÖNERİSİ…

Film adına tıklayarak İmdb Sayfasına ulaşabilirsin!

A Walk in the Clouds (1995) : Yönetmen Alfonso Arau. oyuncular Keanu ReevesAitana Sánchez-GijónGiancarlo Giannini, Anthony Quinn. Amerikan yapımı, romantik drama filmidir. Senaristler Robert Mark Kamen, Mark Miller, Harvey Weitzman. “4 passi fra le nuvole (1942)” adlı İtalyan filmine dayanmaktadır. Film 102 dakika sirer. Yapım, Altın Küre dahil, 1 galibiyet, 6 adaylık ödülü kazandı. Türkçeye “Bulutların Ötesinde 1995” olarak tercüme edilmiştir.

II. Dünya Savaşında geçen bir aşk hikayesini konu alır. Bir erkeğin kadersel aşk ile karşılaşmasını ve gereğini yapmanın eril enerjisine muazzam bir örneği işler.

“Erkekler ve kadınlar arasında konuşmak hiçbir şeyi çözmez. Biz düşündüğümüz yerde onlar hissediyorlar. Onlar kalbin yaratıklarıdır.”

A Walk in the Clouds (1995)

Eril ve dişil enerjinin bedenlenmiş halini tarifleyen ve geçmiş yüzyıla ait dünya savaşların ikincisinde yaşanan bu aşk hikayesine buyurun. Bu filmi öneren en sıkı takipçim ELVİRA‘ya yönlendirmesi için teşekkür ederim, en güzel aşklar seni bulsun Elvira! Muhteşem aşk ve yemek konulu blogunu takip edin derim bu arada…

Aslı’nın Film Önerisi…

“Düşünmek kolaydır !.. Davranmak zordur ..! Ama , en zoru da, İnsanın düşündüğü gibi davranmasıdır ..!”

Goethe

Yapacakların olacaklara hizmet etmeli…

Safımız Belli Olsun!/ *A Walk in the Clouds (1995)” üzerine 10 yorum

 1. Wow! Asli’nda amazing, wonderful, I am so happy it is one of my favorites movies, so romantic, beautiful, I love the vineyard, they took care of every detail. Thanks for share.
  Thanks for your kindness and support my friend.
  Have a great time!
  Elvira

  Liked by 1 kişi

 2. Dear, thanks for the suggestion. I watched a movie between two exams. I enjoyed it immensely, all forms of love are beautiful!
  I wish you a good night, Elvira. 😉

  Liked by 2 people

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s