Keşkesiz Baharlara!/ *The First Wives Club (1996)


Aslı’nın Müzik Seçimi…

“Lütfen Başkasına Aşık Olma!”

Sevimli şarkıcı Taylor Swift‘in o ipeksi sesiyle söylediği “Enchanted” adlı şarkısı için hazırlanmış müzik videosudur. Seninle tanışmak büyüleyiciydi deyip girmeyi istediğimiz kapılar umarım ardına kadar açılır bu andan sonra.

“Bir keşken daha olsun istemiyorsan, hayatın farkındalığında, anın güzelliğini yaşaman gerek… Ve çok geçten daha kötüsü yoktur hayatta diyor…”

Sabahattin Ali

Keşke demeye fırsatın olmadan yaşanacak güzel bir kış ve keşkesiz en güzel baharları diliyorum hepimize. Zamanlama önemlidir; ne erken ne geç kalalım bir birimize! İyi insanlara denk düşelim!

*ASLI’NIN FİLM ÖNERİSİ…

Film adına tıklayarak İmdb Sayfasına ulaşabilirsin!

The First Wives Club (1996) : Amerikan yapımı, komedi filmidir. Yönetmen Hugh Wilson.  Yazar Olivia Goldsmith tarafından kaleme alınan The First Wives Club 1992 adlı kitabından uyarlamadır. Oyuncular Diane Keaton, Bette Midler, Goldie Hawn, Stockard Channing, Dan Hedaya, Victor Garber, Stephen Collins, Sarah Jessica Parker, Elizabeth Berkley, Marcia Gay Harden, Maggie SmithBronson PinchotRob ReinerEileen Heckart, Philip Bosco, Gloria SteinemEd KochKathie Lee Gifford, Ivana Trump. Film 103 dakika sürer. Yapım, Oscar dahil 3 galibiyet, 8 adaylık kazandı. Ayrıca bu filmden tekrar uyarlama olarak üretilmiş yapımlar; First Wives Club (2009) müzikal film, Güney Koreli yapımı First Wives’ Club (TV series 2007-2008) dizisi ve 2 sezonu yayında, 3. sezon için anlaşması yapılan First Wives Club (TV Series 2019–2022) adlı dizi ile halen referans almaya devam ediyor. Bir kült film klasiğidir.

Kocalarının genç kadınlar için terk ettiği boşanmış kadınların eski eşlerinden intikam almak istemelerini konu alır. 

“Seninle tanıştığım için çok üzgünüm. Ve bunca yıl seni sevmeme izin verdiğim için üzgünüm. Her saat, her dakika yanında olmaktan ve her hareketinde seni desteklemekten başka bir şey yapmadığım için üzgünüm. Üzgünüm!”

The First Wives Club (1996)

Geçen yüzyıla ait eğlenceli ve Aslı’nda hicivli bir film, kadına ve kadının evlilik içinde ki feda karlılığına odaklanmasının günümüzde de değerlendirilir yeri olduğu aşikar ve bu yüzden namı diğer kült filmdir. Biraz eğlenelim belki eğlenirken öğreniriz de…

Aslı’nın Film Önerisi…

“Gözlerindeki kederi öperim. Alın kırışıklığında kanat çırpan sevgiyi…”

Şükrü Erbaş

Gel öpeyim.

Keşkesiz Baharlara!/ *The First Wives Club (1996)” üzerine 9 yorum

  1. Kesinlikle katılıyorum, bu üçlü geçen yüzyılın en sevimli ve karakteristik kadınlarıydı ki bulundukları filmlere değer kattılar. Yayını sınavlardan geri çekip yavaşça yayına sokuyorum. Anlayışın için teşekkürler 😉 💞

    Liked by 2 people

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s