Hiçbiri ve Hepsinin Özeti!/ *West Side Story (2021) 


Aslı’nın Müzik Seçimi…

“Bana Sahip Değilsin!”

The First Wives Club (1996) filminde seslendirilen “You Don’t Own Me” adlı şarkının ilk performansı Lesley Gore tarafından 1963 yılında söylenmiş. Ve ben özgürüm ve özgür olmayı seviyorum, hayatımı istediğim gibi yaşamak için, istediğimi söylemek ve yapmak için; diyen sözleriyle güne hatta geceye gelsin. (film adında içerik linki saklı, maviye tıklasana..)

“Yaptıklarıyla değil, yapmadıklarıyla kırar insan sevdiğini… Ve söylediklerinden çok söylemedikleriyle…”

Ali Lidar

Kırıkları biriktirenin yüreğine adım atamazsın. Bu yüzden özgürlüğe paye verenlerin tercihi hep E şıkkında yatar. Hiçbiri en iyi alternatiftir, gelenin ayağına batmasın diyen incelikler içinde… D şıkkı ise umarsız doldurur Hepsi‘ni içeriye…

*ASLI’NIN FİLM ÖNERİSİ…

Film adına tıklayarak İmdb Sayfasına ulaşabilirsin!

West Side Story (2021) : Senarist Tony Kushner, yönetmen Steven Spielberg. Amerikan yapımı, müzikal suç romantik drama filmidir. West Side Story 1957 müzikal tiyatrodan ikinci film uyarlamasıdır. İlk uyarlama West Side Story (1961) filmidir. Oyuncular Ansel Elgort, Rachel Zegler, Ariana DeBose, David AlvarezMike Faist, Rita Moreno. Film 156 dakika sürer ve Altın Küre, National Board of Review, 27 galibiyet, 142 adaylık ödülü kazandı. Ayrıca Amerikan Film Enstitüsü tarafından 2021’in en iyi on filminden biri seçildi.

Amerikan sokaklarında, 1900’lerin ortalarında, farklı etnik kökenlerden ve bağlı oldukları sokak çetelerinden iki gencin aşkını ve bu birletildiğin trajedisini konu alır.

 “Hayatım boyunca, sanki her zaman dünyanın en yüksek binasının kenarından düşmek üzereymişim gibiydim. Seni gördüğüm an düşmeyi bıraktım.”

West Side Story (2021)

10 Oscar sahibi ilk müzikal film uyarlaması olan Batı Yakası’nın Hikayesi’nin tam 60 yıl sonra ikinci uyarlamayla karşımızda ve bir öncekinden daha iyi olduğuna dair eleştirileri ile bu gecenin izlenecek film listesinde; seyredelim o halde!

Aslı’nın Film Önerisi…

“İnsan sevilmekten çok anlaşılmayı istiyordu belki de.”

George Orwell

Artık anlasan ne fayda…

Hiçbiri ve Hepsinin Özeti!/ *West Side Story (2021) ” üzerine 14 yorum

 1. It is lovely story! Wonderful 2022!
  Dis you see the video that I share yesterday my friend? I hope you see it and give a like, pleasse.
  Take care and thanks.
  Elvira

  Liked by 1 kişi

 2. When you comment, I get happy like a student who gets “well done” from his teacher. Our excuse these days is the pandemic. What will we hold on to in the past?
  PS: I wanted to be a theater artist when I was little, but life gave me only the role I am now. 😉

  Liked by 2 people

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s