Artık Yakına Odaklan!/ *Hellbound (TV Series 2021)


Aslı’nın Müzik Seçimi…

“Geri Dönmeyecek misin?”

İngiliz şarkıcı-söz yazarı Tom Odell tarafından üretilen “Concrete” adlı şarkısının sözlerinde dediği gibi sen yanımda yataydın ben betondan yapılmış bir yatakta da uyurdum. Gençlikte seyran olurken, yaşlılıkta orana burana batan saman çöplerinden ziyade konforlu bir koltuk istiyorsun. Bir de yakın gözlüğü…

“İnsan büyüdükçe mi artıyor dertleri yoksa büyüdükçe mi anlıyor gerçekleri?”

Özdemir Asaf

İnsanoğlu büyüdükçe gördüklerinin açısı değişiyor. “Hallederiz” imajın miyoplaşması arttıkça bireyselleşmeye çalışır ancak asıl bozulma yakını görmededir. Ve takınca yakın gözlüklerini netleşiyor ellerindekileri… Budur; tanrının artık yakına odaklan deme şekli!

*ASLI’NIN DİZİ ÖNERİSİ…

Dizi adına tıklayarak İmdb Sayfasına ulaşabilirsin!

Hellbound (TV Series 2021) : Güney Kore yapımı, karanlık fantezi televizyon dizisidir. Yönetmen Yeon Sang-ho, kendine ait Hellbound adlı webtoon denilen 11 dakikalık dijital çizgi romanına dayanır. Netflix ürünü olarak Kasım 2021 tarihinde yayına girdi. Oyuncular Yoo Ah-inKim Hyun-jooPark Jeong-minWon Jin-ah, Yang Ik-june.

Bir anda ortaya çıkan dünya dışı varlıkları tarafından cehenneme götürülmek için seçilmiş insanların kaderini konu alır.

“Süren doldu!”

Hellbound (TV Series 2021) Sloganı

Totaliter toplumda oluşan teokratik akımla hayatları cehenneme dönen halkın hayatta kalma mücadelesinde, öfke ve merhamete itileceğimiz birçok sahne mevcut. Bir üst akıldan izlenmesini şiddetle tavsiye ederim. Galeyana getirecek bir çok konu başlığına atıfta bulunulmuş, birkaçına denk gelmen pek olası… Keyifli izlemeler.

Aslı’nın Dizi Önerisi…

“Sahteliğin tüm zamanların rekorunu kırdığı bir devir.”

Franz Kafka

Sahtelik en geçerli akçeymiş…

Aslı’nda Her Şey Aslı İçin…

Artık Yakına Odaklan!/ *Hellbound (TV Series 2021)” üzerine 3 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s