Eve Dönmeme Yardım Et!/ *Homecoming (Tv Series 2018 – 2020)


Aslı’nın Müzik Seçimi…

“Camı Kırarsam Uçmak Zorunda Kalırım!”

Shatter Me” adlı şarkıyı seslendirenler; Amerikalı koreografik keman performanslı müzik videoları sahibi Lindsey Stirling ve Lzzy Hale, ayrıca 1997 yılında kardeşi Arejay Hale ile birlikte kurdukları Hard Rock grubu Halestorm solisti ve ritim gitaristi olarak “Hard Rock ve metaldeki en ateşli 25 hatun” arasında yer alan Lzzy, 55. Yıllık Grammy Ödüllerini 2013 tarihinde, 61. Yıllık Grammy Ödüllerini 2019 tarihinde kazandı. Müthiş ikilinin düetine buyurun.

“Yağmur yağıyor. Ve bazı tahtalar vardır suyun içinde gürül gürül yanan.. Siz bilmezsiniz; size anlatmak da istemem”

Sezai Karakoç

Dilim döndüğü kadar, ben anlatmaya çaba göstereyim: Henrik Ibsen tarafından yazılan Norveç masalından uyarlama 5 perdelik bir tiyatro oyunu olan Peer Gynt ile Peer Gynt üçgeni denilen üç unsura vurgu yapan ve birkaç gün önce vefat eden Karakoç açıklar “Şair kendisi olmalıdır. Kendisi olmak için bir şaire dönüşmelidir. İkinci unsur: bir şair kendinden memnun olmalıdır. Şair, sanatı dönüştürülürken sevmelidir. Üçüncüsü, kendinden memnun olmak için kişinin neşe duyması gerekir. Bu mutluluk yaşamaktan değil, yaşatmaktan gelir.” Şair kelimesinin yerine özel ismini yazarak okumana niyet ederim sevgili okur! Anlatacaklarım bu kadar.

*ASLI’NIN DİZİ ÖNERİSİ…

Dizi adına tıklayarak İmdb Sayfasına ulaşabilirsin!

Homecoming (Tv Series 2018 – 2020) : Dijital podcast ağı olan Gimlet‘e ait podcast’e dayanan yapımın yaratıcıları; Eli Horowitz, Micah Bloomberg ile yönetmen Sam Esmail, yazar olarak da destek verdi; Chad Hamilton, Julia Roberts, Alex Blumberg, Matt Lieber, Chris Gilibert. Oyuncular Julia Roberts, Bobby Cannavale, Stephan James, Shea Whigham, Alex Karpovsky, Sissy Spacek. 2. sezon, yeni bir hikaye ve yeni yönetmen Kyle Patrick Alvarez ve yeni oyuncu kadrosu Janelle MonáeChris Cooper, Joan Cusack, Stephan James, Hong ChauAmerikan yapımı, psikolojik gerilim gizem dram dizisidir. Yapım, Primetime, Satellite, Altın Küre dahil 4 galibiyet, 40 adaylık kazandı. Amazon Prime ürünüdür. 30 dakikalık 10 bölüm ve 2 sezondur.

Homecoming Initiative adlı proje, felaket yaşayan insanların evlerini yeniden inşa etmek ve evlerine, yaşamak için huzurlu bir yere dönmelerini sağlamak için kurulmuş bir yardım toplama çağrısıdır ve bu çağrının podcast ile duyurulması ve Eve Dönüş Girişimi sürecini konu alır.

Dizide yer alan müziklerin çoğu aslında daha önce yayınlanan sinema filmlerinin müziğidir. Farklı bir yapım, ancak önce kendin ol, kendinden memnun ol ve kendini neşelendir. Nasıl mı? Bir diğerini mutlu etmeye gayret ederek, sevgiler…

Aslı’nın Dizi Önerisi…

“Geçmişi bir kitap gibi kullanın, eviniz gibi değil…”

Richard Wilkins

Geçmişin kılavuzluğuna şükür.

Aslı’nda Her Şey Aslı İçin…

Eve Dönmeme Yardım Et!/ *Homecoming (Tv Series 2018 – 2020)” üzerine 3 yorum

  1. What a great comment. I also thank you for this message. Hello and welcome! 🙂
    I looked at your page and you wrote about your precious ancestors. However, the red color burned my eyes. I think it’s consistent with what you’re describing.
    I would be happy if you leave a comment after watching the series. Good luck! 😉

    Liked by 2 people

  2. My apologies for the red back ground, it’s my favorite color, lol. You’re the first to say that, now I’m wondering if anyone else has had trouble with the color. Thanks for the feedback.

    Liked by 1 kişi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s