Vira Vira!/ *He’s Just Not That Into You (2009)


Aslı’nın Müzik Seçimi…

“Kendimi Bulmayı Deniyorum Fakat Yapamıyorum!”

Fransız şarkıcı ve oyuncu Louane Emera, LOUANE sahne adıyla “Comment Faire” adlı şarkısında her şey sona eriyor derken Artem Demura tarafından yapılan denizkızları tablosu ile sunulmuş. Tekrar kendini bulmayı, yeniden başlamayı deneyen duygulu sesi ve hüzünlü melodisiyle Salı’yı sallıyor sanki…

“Sakın kader deme, kaderin üstünde bir kader vardır. Ne yapsalar boş göklerden gelen bir karar vardır. Gün batsa ne olur, geceyi onaran bir mimar vardır. Yanmışsam külümden yapılan bir hisar vardır. Yenilgi yenilgi büyüyen bir zafer vardır.”

Sezai KARAKOÇ

Bittim deme, daha gidilecek yollar var. Yittim deme, daha çıkılacak yokuşlar var. Gittim deme, daha esecek rüzgârlar var. O yelkenliyi tekrar çıkaracağız okyanuslara, martılar takip edecek ardımızdan ancak bırakacaklar onlar da yarı yolda… Bir kıyıda çürümek yakışık almaz hiçbir gemiye ve dahi sana; vira vira!

*ASLI’NIN FİLM ÖNERİSİ…

Film adına tıklayarak İmdb Sayfasına ulaşabilirsin!

He’s Just Not That Into You (2009) : Amerikan yapımı, romantik komedi dram filmidir. Yönetmen Ken Kwapis, yazarlar Greg Behrendt ve Liz Tuccillo tarafından kaleme alınan He’s Just Not That Into You 2004  adlı kişisel gelişim kitabından uyarlamadır. Oyuncular Ben AffleckJennifer AnistonDrew BarrymoreJennifer ConnellyKevin ConnollyBradley CooperGinnifer GoodwinScarlett JohanssonKris Kristofferson, Justin Long. Türkçeye “Erkekler ne Söyler Kadınlar ne Anlar 2009” olarak tercüme edilmiştir. Yapım, 1 galibiyet, 4 adaylık ödülü kazanmıştır. Eser, 129 dakika sürer.

Romantik ilişkilerde karşısındakini hatalı okuyan genç kadına kılavuzluk eden genç barmen ile ilintili dokuz farklı ilişkinin gelişimini gözler önüne seren konuları ele alır.

“O yüzden bana güvenin, bir erkek size umursamıyormuş gibi davranıyorsa, gerçekten umursamıyordur. İstisna yok.”

He’s Just Not That Into You (2009)

Geniş oyuncu ekibi, işlenen konunun mahiyeti, gülümsemeli ve örnekli anlatımı ile bir ders niteliğindeki filme buyurun bakalım. Bir de bugünlerin fikriyle izleyelim.

Aslı’nın Film Önerisi…

“Umut bin bir ayaklı, umut güneşte saklı, umut edenler hep haklı… Umut insanın hakkı.”

Nazım Hikmet

Umudum…

Aslı’nda Her Şey Aslı İçin…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s