Kışın Uykusuna Kanma!/ *Head Full of Honey (2018)


Aslı’nın Müzik Seçimi…

“Asla Aşağı Bakma!

Pomme tarafından seslendirilen “Soleil soleil” şarkısında dediği gibi artık kış geldi ve güneşin ışınları canlılara uzaklaştığından ölüme davet var. Güneşe hasret… Hatırlamalıyız ki bu bir döngü ve soğuğun ve karanlığın zamanlarına girdik. Güneşe özlem duyulan melodiyle uyuklamayasın, uzakta uluyan kurtları duyuyorsun. Şimdi uyuma zamanı değil.

“Uyuyunca geçmez. Kalkın! Konuşmamız gerek.”

Nietzsche

Kontrolü kaybetmeden, sinmeden yaşanılası günlere geçmeli, sevdiklerimizi unutmadan, umarsızlığa kapılmadan dengelenmeliyiz. Her sustuğunda kaybettiğimizi hatırlamalı ve konuşarak uzlaşılacağını hatırlatmalıyız. Dönüşüme hazırlık zamanlardayız, haydi kalkın! Konuşalım!

*ASLI’NIN FİLM ÖNERİSİ…

Film adına tıklayarak İmdb Sayfasına ulaşabilirsin!

Head Full of Honey (2018) : Yönetmen Til Schweiger. Amerikan yapımı, drama filmidir. Bu film, Honig im Kopf (2014) adlı Alman filminin yeniden yapımıdır. Her iki filminde yönetmen, senarist ve oyuncusu olarak yer alan Schweiger, Alman yapımı olarak 9 ödül kazanmıştır. Amerikan versiyonun da oyuncular Nick Nolte, Matt Dillon, Emily Mortimer ve Nick Nolte’un öz kızı Sophia Lane Nolte filmde torunu olarak rol alır. Eser, 127 dakika sürer.

Alzheimer hastası dedesine sahip çıkmaya çalışan 10 yaşındaki torunu ile son bir yolculuğa çıkıp yaşamın sonuna keyifle geçmesine olanak sağlayan konuları anlatır. 

“Annem ve babam bana milyonlarca kez daha az çalışacaklarına dair söz verdiler, ama tutmadılar. Sadece çalışmaya devam ettiler. Arkadaşımın babası, ebeveynlerin yapabileceği en kötü şeyin çocuklarına söz vermek ve onları tutmamak olduğunu söyledi. Bütün gece uyamadım ve bu sözleri, büyükbabamı ve bir amaca ihtiyacı olduğunu düşündüm. Ve yola koyuldum.”

Head Full of Honey (2018)

Yaşlılığın çaresizliğine kapılmadan yaş almaya, halen yaşama tutunmayı, umut etmeyi unutmadan günlerimizin kışa döndüğü bu zamanlarda sevdiklerimizi hatırlamak için haydi gelin izleyelim.

Aslı’nın Film Önerisi…

“İnsan geçmişi düşünür, geleceği hayal eder, şimdiyi de yaşar. Ben şimdiyi de hayal ediyorum.”

Ali Lidar – Tesirsiz Parçalar

Bir şeyi yanlış yapıyorum sanki…

Aslı’nda Her Şey Aslı İçin…

Kışın Uykusuna Kanma!/ *Head Full of Honey (2018)” üzerine 4 yorum

  1. Aslı’nda şu anda bile neyi nasıl yaptığımı bilmiyorum ki hayal edeyim. Bindik bir alamete gidiyoz kıyamete sanki…🤷‍♀️ Kasım ,Kasım ayı milletin dilinden düşmüyor ki… 😳 neyse boş konuşmayayım 😁😁mış. 💞💞

    Liked by 1 kişi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s