Kasım Seni Gözetiyor!/ *Guida Astrologica Per Cuori Infranti (Tv Series 2021 – 2022)


Aslı’nın Müzik Seçimi…

“Sen Yalnız Değilsin!”

Amerikalı elektro pop şarkıcısı-söz yazarı Margaret Eckford, sahne adı Ruelle olarak dizi müzikleriyle tanınan tema şarkılarından derleme Ode To Shadows 2019 albümünde yer alan “Carry You” adlı şarkısının müzik videosunu seçtim. Seni taşıyacağım, nasıl parlayacağını hatırlayamadığını biliyorum ve kalbin uçmak için kanatları olmayan bir kuş diye tanımladığı şarkı sözleriyle gün ısınıyor. Koca Kasım, korkma seni gözetiyorum diyen halleriyle sarıyor beni, varlığına şükran!

“Tüm sahip olduğunuzun şimdi, şu an olduğunun derinden farkına varın. ‘Şimdi’yi hayatınızın birincil odağı haline getirin.”

Eckhart Tolle

Şimdiye odaklanınca yaşam kolay akıyor. Dün ağırlığını sırtından alıyor. Yarınların öcüleri gölgelerine kaçışıyor. Güneşin ısısı sırtında, kemiklerinde, yüreğine hayatın ateşi damlıyor. Kalkıp bir fincan daha kahve yapıyorsun. Yüzünde koca bir gülümse: Nereye döneceğini şaşıran Kasım, baharın hırkasıyla balkona koşuyor, baharın çiçeklerini suluyor. Hayat seni yine gözetiyor.

*ASLI’NIN DİZİ ÖNERİSİ…

Dizi adına tıklayarak İmdb Sayfasına ulaşabilirsin!

Guida Astrologica Per Cuori Infranti (Tv Series 2021 – 2022) : Türkçeye “Kırık Kalpler İçin Astroloji Rehberi 2021” olarak çevrilmiştir. Bindu De Stoppani tarafından yaratılan ve Michela Andreozzi ile yönetilen, yazar  Silvia Zucca tarafından kaleme alınan Guida Astrologica Per Cuori Infranti 2015 adlı romanından esinlenilen dizidir. İtalyan yapımı, romantik komedi televizyon serisidir. Oyuncular Claudia Gusmano, Lorenzo Adorni, Michele Rosiello. İlk sezon 6 bölüm ile Ekim 2021 sonu yayınlandı, 2. sezon çekimleri bitip planlanan yayın tarihi 8 Mart 2022 Dünya Kadınlar Günü şerefine oluyor. Bölümler 30 dakika sürüyor. Ve dizi kaldığı burçtan devam ediyor: Son bölüm Başak burcuna ait bölümdü ve şimdi ilk burç Terazi ile devam ediyor, nihayetinde balık ile sonlanan 6 bölüm yayında.

Kariyerinde ve ilişiklerinde dikiş tutturamayan genç kadının tesadüfen rastladığı astrolog tarafından yönlendirilmesini ve gelişen komik olayları işleyicine, katılan her bölümün bir burca ayrılmış karakteristik yanıyla eğlenceli bir bakış atıyor.

Özellikle morali bozuk, bunalmış, tadı tuzu kaçmış, öylesine günlük sıkıntıları olanlara öneririm: sesli güldüğüm sekanslar bile oldu. Tüm bulutlar dağıldı. Sabah güneşli bir güne uyandım. Kısaca, kızlar işte bunu seveceksiniz. Baylar, fırsat bu fırsat maça, arkadaşlara da gidebilirsiniz derim.

Edit: Sevimli eğlenceli bir İtalyan dizisinin beklenen ikinci sezonu Dünya Kadınlar Gününde bir hediye olarak karşımıza çıktı, ne sevimli bir sürpriz. E hadi bırak bulaşıkları da izleyiverelim tüm bölümleri…

Aslı’nın Dizi Önerisi…

”Emin olma duygusunu çok özledim, nereye elimi atsam hep şüphe…”

Şeker Portakalı

Yoksa sen..?

Aslı’nda Her Şey Aslı İçin…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s