Yüzleşemeyeceğinle Savaşmak!/ *Upright (Tv Mini Series 2019)


Aslı’nın Müzik Seçimi…

“Onlar Sadece İnsan!”

Japon bir mangadan uyarlanmış Death Note: Desu nôto TV Series 2006–2007 adlı seri için üretilmiş dizi müzik albümü Death Note: The Musical‘de “They’re Only Human” adlı parçasının, bahsettiğim dizinin sekanslarıyla hazırlanmış AMV(Animasyon Müzik Videosu) bu akşamın sunumu… Biz burada kıvranırken, yukarıdan bakıp gülümseyen hatta küçümseyen diğer yaratılmışlara da buradan selamımız olsun!

“İlk saldıran her zaman kazanır.”

Death Note: Desu nôto TV Series 2006–2007

Asla yüzleşemeyeceğin şeyle savaşmak diye adlandırılan aşka atıfta bulunurken müziğin ritmine ve sözlerinin hicivli doğasına takılmadan dinlenmiyor. Ve türlü sorularla boğuşurken, yukarıdan bakan bu ikilinin kahkahası kulaklarına doluyor. Yaşam ve aşkın trajikomik halleri ve biz insanlar! Bu savaşın galibi olabilmek için birkaç tüyo paylaşmaları, dinleyene avantaj sağlar nitelikte… Müziğe fazla sardım, bir kez daha dinleyelim mi?

*ASLI’NIN DİZİ ÖNERİSİ…

Dizi adına tıklayarak İmdb Sayfasına ulaşabilirsin!

Upright (Tv Mini Series 2019) : Avustralya İngiliz ortak yapımı, yol ve komedi dram dizisidir. Sekiz bölümlük mini dizinin senaristi, yönetmeni ve oyuncusu olan Tim Minchin, Chris Taylor, Leon Ford, Kate Mulvany ile serinin yaratıcısı konumundalar. Oyunculuğu ise yine Tim Minchin, Milly Alcock, Heather Mitchell. Yapım, 3 galibiyet, 5 adaylık ödülü kazanmış. Eser, yaklaşık 30 dakikalık, 8 bölümden oluşan tek sezonluk dizidir.

Bir duvar piyanosu ile Avustralya çölünü geçmeyi ve annesinin ölüm döşeğine yetişmeye çalışırken rastladığı kişinin de ailesel sorunlarla boğuşuyor olması karşısında gelişen olayları konu alır.  

Tüm yol filmleri gibi manzarasıyla ve müzikleriyle büyüleyici… Üstelik kahkahalar ile hüzün aynı anda kapını çalabilir. Bir gece de izlenebilecek yapımlardan… Keyifli seyirler o halde.

Aslı’nın Dizi Önerisi…

“Yargıların beni ne kadar tanır?”

Franz Kafka

Yargılarından beni görebildin mi ki…

Aslı’nda Her Şey Aslı İçin…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s